r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij M Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

S. (Senna) Maatoug MPhil, MSc

foto S. (Senna) Maatoug MPhil, MSc
vergrootglas
bron: Website GroenLinks / Elisabeth Lanz
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Senna Maatoug (1989) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van GroenLinks. Zij is beleidseconoom bij het ministerie van Financiën. Eerder was zij universitair docent en economisch beleidsadviseur bij het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Als Tweede Kamerlid houdt mevrouw Maatoug zich bezig met sociale zaken en werkgelegenheid, pensioenen, AOW, integratie en kinderopvang. Verder is zij lid van de parlementaire enquêtecommissie Fraudebeleid en Dienstverlening.

GroenLinks
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

Sanae (Senna)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leiden, 19 augustus 1989

3.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • economisch beleidsadviseur, ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, van september 2015 tot januari 2019
  • beleidseconoom, ministerie van Financiën, van februari 2019 tot maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 maart 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • voorzitter Stichting het Collectief, vanaf januari 2019
  • voorzitter Stichting Leidse School, vanaf 1 april 2020

vorige (2/4)
  • docent economie, Universiteit Leiden, van februari 2017 tot november 2020
  • lid directie Sociale Zaken, SER (Sociaal-Economische Raad), van augustus 2017 tot september 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • lid tijdelijke commissie Fraudebeleid en Dienstverlening (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 7 juli 2021 tot 1 februari 2022
  • lid parlementaire enquêtecommissie Fraudebeleid en Dienstverlening (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 1 februari 2022

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/5)
  • Nam in 2022 de verdediging over van een in 2000 door Ineke van Gent met Jet Bussemaker (PvdA) en Arthie Schimmel (D66) ingediend initiatiefwetsvoorstel over een klachtrecht voor individuele werknemers. (27.274)
  • Diende in 2022 samen met Tom van der Lee en Henk Nijboer (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over het schrappen van enkele fiscale regelingen en een progressief tarief voor box 2 (36128)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven