r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij M Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Plenaire vergadering Tweede Kamer, Den Haag

Tweede Kamer plenaire zaal
datum 1 april 2020
plaats Den Haag
locatie Gebouw Tweede Kamer Toon locatie
zaal plenaire zaal Tweede Kamer
organisatie Tweede Kamer der Staten Generaal (Tweede Kamer)

14:01 uur - Debat over de ontwikkelingen rondom het coronavirus

Te behandelen zaken:

COVID-19 - Update stand van zaken

  • 25295-200 Brief regering d.d. 31 maart 2020 - H.M. de Jonge, minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport

COVID-19 - Update stand van zaken

Maatregelen CBR n.a.v. COVID-19

  • 29398-813 Brief regering d.d. 15 maart 2020 - C. van Nieuwenhuizen Wijbenga, minister van Infrastructuur en Waterstaat

Maatregelen CBR n.a.v. COVID-19

Afschalen operatie op Schiphol a.g.v. COVID-19

  • 29665-381 Brief regering d.d. 18 maart 2020 - C. van Nieuwenhuizen Wijbenga, minister van Infrastructuur en Waterstaat

Afschalen operatie op Schiphol a.g.v. COVID-19

Vliegverbod Oostenrijk naar aanleiding van Coronavirus

  • 24804-125 Brief regering d.d. 23 maart 2020 - H.M. de Jonge, minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport

Vliegverbod Oostenrijk naar aanleiding van Coronavirus

Spoedregeling klinische proeven ter bestrijding van COVID-19

  • 2020Z05800 Brief regering d.d. 30 maart 2020 - C. van Nieuwenhuizen Wijbenga, minister van Infrastructuur en Waterstaat

Spoedregeling klinische proeven ter bestrijding van COVID-19

Moties ingediend tijdens het debat

  • 25295-201 Motie d.d. 1 april 2020 - G. Wilders, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Wilders over zoveel mogelijk IC bedden voor Nederlandse coronapatiënten in Duitsland realiseren

  • 25295-202 Motie d.d. 1 april 2020 - G. Wilders, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Wilders over onmiddellijk stoppen met het toelaten van passagiersvliegtuigen vanuit risicogebieden zoals New York

  • 25295-203 Motie d.d. 1 april 2020 - G. Wilders, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Wilders over geen uitzondering op het samenkomstverbod voor religieuze bijeenkomsten

  • 25295-204 Motie d.d. 1 april 2020 - L.M.C. Marijnissen, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Marijnissen c.s. over achteraf ook controleren of bedrijven die gebruik hebben gemaakt van de werktijdverkortingsregeling dividend en/of bonussen hebben uitgekeerd

  • 25295-205 Motie d.d. 1 april 2020 - L.F. Asscher, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Asscher en Wilders over mogelijkheden uitwerken om verder op te schalen ten aanzien van het aantal IC-bedden

  • 25295-206 Motie d.d. 1 april 2020 - L.F. Asscher, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Asscher en Klaver over een overzicht van de inzet van capaciteit voor reguliere zorg

  • 25295-207 Motie d.d. 1 april 2020 - E. Ouwehand, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Ouwehand over banken bewegen de hoge boeterentes drastisch te verlagen

  • 25295-208 Motie d.d. 1 april 2020 - E. Ouwehand, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Ouwehand c.s. over zorgen dat noodzakelijke zorg voor dieren gecontinueerd kan worden

  • 25295-209 Motie d.d. 1 april 2020 - H.C.M. Krol, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Krol c.s. over bezien of de groep extra zorgmedewerkers voor langere tijd voor de zorg behouden kan blijven

  • 25295-210 Motie d.d. 1 april 2020 - F. Azarkan, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Azarkan over de Tegemoetkoming schade COVID-19 openstellen voor taxichauffeurs en ondernemers in de markthandel voedsel, groente en fruit

  • 25295-211 Motie d.d. 1 april 2020 - F. Azarkan, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Azarkan over passende ondersteuning indien lokaal gezag de behoefte aan begraafplaatsen met eeuwige grafrust onvoldoende kan realiseren

  • 25295-212 Motie d.d. 1 april 2020 - T.H.P. Baudet, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Baudet over scenario's om na de coronacrisis de economie een kickstart te geven

  • 25295-213 Motie d.d. 1 april 2020 - T.H.P. Baudet, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Baudet over een steekproef waarbij een representatief deel van de bevolking wordt getest

  • 25295-214 Motie d.d. 1 april 2020 - T.H.P. Baudet, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Baudet over op korte termijn grenscontroles invoeren

  • 25295-215 Motie d.d. 1 april 2020 - W.R. van Haga, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Van Haga en Baudet over ruimhartig zijn bij het vaststellen van de SBI-codes die onder de TOGS-regeling zullen vallen

  • 25295-216 Motie d.d. 1 april 2020 - W.R. van Haga, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Van Haga en Baudet over onderzoeken of intensief testen een rol kan spelen in scenario's voor de herstart van de Nederlandse economie

20:40 uur - Regeling van werkzaamheden

20:41 uur - STEMMINGEN (over moties ingediend bij het debat over de ontwikkelingen rondom het coronavirus en over alle punten van de uitgestelde stemmingen van 17 maart 2020 en over de Tijdelijke wet digitale beraadslaging en besluitvorming provincies, gemeenten, waterschappen en de openbare lichamen Bonaire, Sint Eustatius en Saba (35 424))

Te behandelen zaken:

Moties ingediend bij het debat over de ontwikkelingen rondom het coronavirus

  • 25295-201 Motie d.d. 1 april 2020 - G. Wilders, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Wilders over zoveel mogelijk IC bedden voor Nederlandse coronapatiënten in Duitsland realiseren

  • 25295-202 Motie d.d. 1 april 2020 - G. Wilders, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Wilders over onmiddellijk stoppen met het toelaten van passagiersvliegtuigen vanuit risicogebieden zoals New York

  • 25295-203 Motie d.d. 1 april 2020 - G. Wilders, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Wilders over geen uitzondering op het samenkomstverbod voor religieuze bijeenkomsten

  • 25295-204 Motie d.d. 1 april 2020 - L.M.C. Marijnissen, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Marijnissen c.s. over achteraf ook controleren of bedrijven die gebruik hebben gemaakt van de werktijdverkortingsregeling dividend en/of bonussen hebben uitgekeerd

  • 25295-205 Motie d.d. 1 april 2020 - L.F. Asscher, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Asscher en Wilders over mogelijkheden uitwerken om verder op te schalen ten aanzien van het aantal IC-bedden

  • 25295-206 Motie d.d. 1 april 2020 - L.F. Asscher, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Asscher en Klaver over een overzicht van de inzet van capaciteit voor reguliere zorg

  • 25295-207 Motie d.d. 1 april 2020 - E. Ouwehand, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Ouwehand over banken bewegen de hoge boeterentes drastisch te verlagen

  • 25295-208 Motie d.d. 1 april 2020 - E. Ouwehand, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Ouwehand c.s. over zorgen dat noodzakelijke zorg voor dieren gecontinueerd kan worden

  • 25295-209 Motie d.d. 1 april 2020 - H.C.M. Krol, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Krol c.s. over bezien of de groep extra zorgmedewerkers voor langere tijd voor de zorg behouden kan blijven

  • 25295-210 Motie d.d. 1 april 2020 - F. Azarkan, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Azarkan over de Tegemoetkoming schade COVID-19 openstellen voor taxichauffeurs en ondernemers in de markthandel voedsel, groente en fruit

  • 25295-211 Motie d.d. 1 april 2020 - F. Azarkan, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Azarkan over passende ondersteuning indien lokaal gezag de behoefte aan begraafplaatsen met eeuwige grafrust onvoldoende kan realiseren

  • 25295-212 Motie d.d. 1 april 2020 - T.H.P. Baudet, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Baudet over scenario's om na de coronacrisis de economie een kickstart te geven

  • 25295-213 Motie d.d. 1 april 2020 - T.H.P. Baudet, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Baudet over een steekproef waarbij een representatief deel van de bevolking wordt getest

  • 25295-214 Motie d.d. 1 april 2020 - T.H.P. Baudet, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Baudet over op korte termijn grenscontroles invoeren

  • 25295-215 Motie d.d. 1 april 2020 - W.R. van Haga, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Van Haga en Baudet over ruimhartig zijn bij het vaststellen van de SBI-codes die onder de TOGS-regeling zullen vallen

  • 25295-216 Motie d.d. 1 april 2020 - W.R. van Haga, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Van Haga en Baudet over onderzoeken of intensief testen een rol kan spelen in scenario's voor de herstart van de Nederlandse economie

Moties ingediend bij het VAO Interne evaluatie incidentenoverzicht van de Rapportage Vreemdelingenketen 2018

  • 19637-2586 Motie d.d. 10 maart 2020 - J.J. (Jasper) van Dijk, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Jasper van Dijk over onafhankelijk onderzoek naar de misstanden bij de IND

  • 19637-2587 Motie d.d. 10 maart 2020 - E. (Emiel) van Dijk, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Emiel van Dijk over sluitende registratie van alle criminaliteit gepleegd door vreemdelingen

Moties ingediend bij het VAO Toepassing 'Fair practice Code'

  • 32820-341 Motie d.d. 10 maart 2020 - C.E. Ellemeet, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Ellemeet en Asscher over rekening houden met het eigen karakter van de culturele en creatieve sector

  • 32820-342 Motie d.d. 10 maart 2020 - J.P. Kwint, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Kwint c.s. over een implementatieplan voor de Fair Practice Code

  • 32820-343 Motie d.d. 10 maart 2020 - Z. El Yassini, Tweede Kamerlid

Motie van het lid El Yassini over de verhouding tussen de kans op een stageplaats en de kansen op de arbeidsmarkt

  • 32820-344 Motie d.d. 10 maart 2020 - S. Belhaj, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Belhaj c.s. over een wetsvoorstel ten behoeve van collectieve onderhandelingen in de culturele en creatieve sector

  • 32820-345 Motie d.d. 10 maart 2020 - L.F. Asscher, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Asscher en Ellemeet over toepassing van de Fair Practice Code in de gehele culturele sector

Moties ingediend bij het VAO Leefomgeving

  • 30175-344 Motie d.d. 10 maart 2020 - E.M. van Esch, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Van Esch over het uitfaseren van rubbergranulaat bij kunstgrasvelden

  • 30175-345 Motie d.d. 10 maart 2020 - E.M. van Esch, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Van Esch over een stookverbod tijdens een stookalert

  • 30175-346 Motie d.d. 10 maart 2020 - C. Laçin, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Laçin c.s. over het tijdelijk stoppen van de stort van granuliet

  • 30175-347 Motie d.d. 10 maart 2020 - S.C. Kröger, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Kröger c.s. over geen nieuwe meldingen voor toepassing van granuliet tot het aanvullend onderzoek is uitgevoerd

  • 30175-348 Motie d.d. 10 maart 2020 - M.R.H.M. von Martels, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Von Martels over inzichtelijk maken hoe clubs kunnen voldoen aan hun zorgplicht bij verschillende soorten kunstgrasvelden

  • 30175-349 Motie d.d. 10 maart 2020 - M.R.H.M. von Martels, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Von Martels en Ziengs over dekking door verzekeraars tot en met 2028 bij asbestverwijdering

  • 30175-350 Motie d.d. 10 maart 2020 - E. Ziengs, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Ziengs en Von Martels over een impactassessment bij wijziging in regelgeving van het Schone Lucht Akkoord

  • 30175-351 Motie d.d. 10 maart 2020 - W.J. Moorlag, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Moorlag c.s. over onderzoek naar de kwaliteit en de totstandkoming van het besluit inzake Over de Maas

Moties ingediend bij het VAO PFAS

  • 35334-53 Motie d.d. 10 maart 2020 - R.R. van Aalst, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Van Aalst over een deugdelijke compensatieregeling voor ondernemers met problemen door het handelingskader

  • 35334-54 Motie d.d. 10 maart 2020 - S.C. Kröger, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Kröger over aandacht besteden aan een bronaanpak voor het tegengaan van pfas-gebruik

  • 35334-55 Motie d.d. 10 maart 2020 - C. Laçin, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Laçin over onderzoeken of Chemours zich houdt aan de meldplicht

  • 35334-73 Motie d.d. 1 april 2020 - W.J. Moorlag, Tweede Kamerlid

Gewijzigde motie van de leden Moorlag en Van Brenk over een bronaanpak en sanering van pfas-verontreinigingen die de drinkwatervoorziening bedreigen (t.v.v. 35334-56)

  • 35334-57 Motie d.d. 10 maart 2020 - M.R.H.M. von Martels, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Von Martels en Ziengs over een tijdlijn voor pfas- en ZZS-onderzoeken

  • 35334-74 Motie d.d. 1 april 2020 - W.R. van Haga, Tweede Kamerlid

Gewijzigde motie van de leden Van Haga en Von Martels over meer ruimte voor verantwoorde toepassingen van grond in diepe plassen (t.v.v. 35334-58)

  • 35334-59 Motie d.d. 10 maart 2020 - W.R. van Haga, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Van Haga over een integrale afweging van de belangen van mens en milieu en de belangen van de Nederlandse ondernemers

  • 35334-60 Motie d.d. 10 maart 2020 - E.M. van Esch, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Van Esch over een garantie dat de bodemkwaliteit niet verder verslechtert

  • 35334-75 Motie d.d. 1 april 2020 - E.M. van Esch, Tweede Kamerlid

Gewijzigde motie van de leden Van Esch en Van Brenk over steun voor een versnelde reductie van de uitstoot van Chemours (t.v.v. 35334-61)

  • 35334-62 Motie d.d. 10 maart 2020 - E. Ziengs, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Ziengs en Von Martels over de resultaten van het RIVM-ringonderzoek zo snel mogelijk naar de Kamer sturen

Wijziging van de Wet milieubeheer in verband met de implementatie van Richtlijn (EU) 2018/851 van het Europees Parlement en de Raad van 30 mei 2018 tot wijziging van Richtlijn 2008/98/EG betreffende afvalstoffen (PbEU L 150) (Implementatiewet wijziging EU-kaderrichtlijn afvalstoffen) (35267)

  • 35267-8 Amendement d.d. 10 maart 2020 - E. Ziengs, Tweede Kamerlid

Amendement van het lid Ziengs over voorhang

  • 35267-13 Amendement d.d. 30 maart 2020 - R.A.J. Schonis, Tweede Kamerlid

Amendement van het lid Schonis over een grondslag voor gemeentelijke regels

  • 35267 Wetgeving d.d. 30 augustus 2019 - S. van Veldhoven-van der Meer, staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat

Wijziging van de Wet milieubeheer in verband met de implementatie van Richtlijn (EU) 2018/851 van het Europees Parlement en de Raad van 30 mei 2018 tot wijziging van Richtlijn 2008/98/EG betreffende afvalstoffen (PbEU L 150) (Implementatiewet wijziging EU-kaderrichtlijn afvalstoffen)

Moties ingediend bij de Implementatiewet wijziging EU-kaderrichtlijn afvalstoffen

  • 35267-15 Motie d.d. 1 april 2020 - R.A.J. Schonis, Tweede Kamerlid

Gewijzigde motie van de leden Schonis en Von Martels over een verplichte afvalstroomindicatie op producten (t.v.v. 35267-9)

  • 35267-10 Motie d.d. 10 maart 2020 - S.C. Kröger, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Kröger over een minimalisatieverplichting voor zeer zorgwekkende stoffen

  • 35267-11 Motie d.d. 10 maart 2020 - S.C. Kröger, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Kröger over de Kamer informeren middels een brief en een lijst nieuwe stoffen

  • 35267-12 Motie d.d. 10 maart 2020 - M.R.H.M. von Martels, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Von Martels over hulp bij het verhalen van kosten op veroorzakers van afval

Moties ingediend bij het VSO over de investeringstoets risico’s voor de nationale veiligheid

  • 30821-103 Motie d.d. 11 maart 2020 - J.A.M.J. van den Berg, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Van den Berg c.s. over waarom de gezondheidszorg niet als vitale infrastructuur wordt aangemerkt

  • 30821-110 Motie d.d. 1 april 2020 - J.A.M.J. van den Berg, Tweede Kamerlid

Gewijzigde motie van het lid Van den Berg over in kaart brengen van technologieën die aan de nationale veiligheid raken (t.v.v. 30821-104)

  • 30821-105 Motie d.d. 11 maart 2020 - A.D. Wiersma, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Wiersma en Van den Berg over nut en noodzaak van screenen van buiten-Europese investeringen in sleuteltechnologieën

  • 30821-106 Motie d.d. 11 maart 2020 - A.D. Wiersma, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Wiersma en Van den Berg over het verkennen van waarborgen om onze economie, innovatie en werkgelegenheid te beschermen

Moties ingediend bij het VAO Klimaat en Energie

  • 32813-450 Motie d.d. 11 maart 2020 - T.M.T. van der Lee, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Van der Lee en Harbers over invoeren van een bepaalde termijn voor een warmtekavel

  • 32813-451 Motie d.d. 11 maart 2020 - T.M.T. van der Lee, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Van der Lee over onafhankelijk netbeheer door een publieke partij

  • 32813-452 Motie d.d. 11 maart 2020 - S.M. Beckerman, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Beckerman over een harde regeling voor lokale eigendom bij hernieuwbare energieprojecten

  • 32813-453 Motie d.d. 11 maart 2020 - S.M. Beckerman, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Beckerman over SDE-gelden direct inzetten voor zon-op-dak

  • 32813-454 Motie d.d. 11 maart 2020 - A.H. (Agnes) Mulder, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Agnes Mulder c.s. over het positioneren van Nederland als hydrogen gateway to Europe

  • 32813-455 Motie d.d. 11 maart 2020 - A.H. (Agnes) Mulder, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Agnes Mulder c.s. over de burgerparticipatie in de Regionale Energiestrategieën

  • 32813-488 Motie d.d. 1 april 2020 - L. van Raan, Tweede Kamerlid

Gewijzigde motie van het lid Van Raan over instellen van een parlementair onderzoek naar de beïnvloeding van politiek en wetenschap door het bedrijfsleven (t.v.v. 32813-456)

  • 32813-457 Motie d.d. 11 maart 2020 - L. van Raan, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Van Raan over het annuleren van bijpassende emissierechten bij CO2-reducerende maatregelen

  • 32813-458 Motie d.d. 11 maart 2020 - L. van Raan, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Van Raan en Van Esch over uur terugbrengen naar 100 km/un 19.00 uur en 6.00 uur terugbrengen naar 100 km/u

  • 32813-459 Motie d.d. 11 maart 2020 - M.F. Sienot, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Sienot over uitgangspunten voor de Warmtewet 2.0

  • 32813-460 Motie d.d. 11 maart 2020 - A. Kops, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Kops over direct afschaffen van ODE en SDE

  • 32813-461 Motie d.d. 11 maart 2020 - A. Kops, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Kops over een prominente plek voor kernenergie in onze energievoorziening

  • 32813-462 Motie d.d. 11 maart 2020 - A. Kops, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Kops over onmiddellijk stoppen met biomassa

  • 32813-463 Motie d.d. 11 maart 2020 - W.J. Moorlag, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Moorlag over toepassing van de zonneladder ondersteunen

  • 32813-464 Motie d.d. 11 maart 2020 - W.J. Moorlag, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Moorlag over verschillen tussen regionale energiestrategieën

  • 32813-465 Motie d.d. 11 maart 2020 - R.K. Dik-Faber, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Dik-Faber en Agnes Mulder over het ontwikkelfonds voor energiecoöperaties

  • 32813-466 Motie d.d. 11 maart 2020 - R.K. Dik-Faber, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Dik-Faber en Sienot over de informatiecampagne voor burgers en bedrijven over de energietransitie

Moties ingediend bij het VAO Mijnbouw/Groningen

  • 33529-727 Motie d.d. 11 maart 2020 - S.M. Beckerman, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Beckerman over het verschaffen van duidelijkheid over de versterking

  • 33529-728 Motie d.d. 11 maart 2020 - S.M. Beckerman, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Beckerman over het opstellen van een subsidieregeling voor huurders

  • 33529-729 Motie d.d. 11 maart 2020 - H. Nijboer, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Nijboer over de aardbevingsschade in Pieterzijl

  • 33529-730 Motie d.d. 11 maart 2020 - T.M.T. van der Lee, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Van der Lee en Agnes Mulder over voor 1 mei een dashboard voor de versterkingsoperatie publiceren

  • 33529-731 Motie d.d. 11 maart 2020 - T.M.T. van der Lee, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Van der Lee over mogelijk maken dat het ACVG zo nodig achteraf afwegingen kan toetsen

  • 33529-732 Motie d.d. 11 maart 2020 - T.M.T. van der Lee, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Van der Lee over onafhankelijk advies van het SodM over aardgaswinning onder de Waddenzee

  • 33529-733 Motie d.d. 11 maart 2020 - A.H. (Agnes) Mulder, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Agnes Mulder en Sienot over onafhankelijke metingen in de omgeving van mijnbouwlocaties

  • 33529-734 Motie d.d. 11 maart 2020 - A.H. (Agnes) Mulder, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Agnes Mulder over de winst uit mijnbouwactiviteiten deels investeren in de regio

  • 33529-739 Motie d.d. 1 april 2020 - R.K. Dik-Faber, Tweede Kamerlid

Gewijzigde motie van het lid Dik-Faber c.s. over advies van een wetenschappelijk panel over mijnbouw en de Waddenzee (t.v.v. 33529-735)

  • 33529-736 Motie d.d. 11 maart 2020 - R.K. Dik-Faber, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Dik-Faber c.s. over inzicht in de contacten tussen mijnbouwbedrijven en de Commissie Mijnbouwschade

Moties ingediend bij het VAO Klimaatakkoord gebouwde omgeving

  • 32813-467 Motie d.d. 11 maart 2020 - D.A.N. Koerhuis, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Koerhuis en Krol over verbod op het hebben van een kookgasaansluiting in Utrecht schrappen

  • 32813-468 Motie d.d. 11 maart 2020 - E.M. van Esch, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Van Esch over de focus verschuiven van warmtenettten naar andere vormen van verduurzaming

  • 32813-469 Motie d.d. 11 maart 2020 - E.M. van Esch, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Van Esch over alleen nog warmtenetten toestaan met echt duurzame warmte

  • 32813-470 Motie d.d. 11 maart 2020 - M.F. Sienot, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Sienot en Van Eijs over het (verder) isoleren van woningen als uitgangspunt nemen

  • 32813-471 Motie d.d. 11 maart 2020 - S.M. Beckerman, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Beckerman en Van Eijs over handhaven van de 70% instemmingsregel

  • 32813-472 Motie d.d. 11 maart 2020 - S.M. Beckerman, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Beckerman over de ervaringen van bewoners die hebben deelgenomen aan de pilot aardgasvrije wijken

  • 32813-473 Motie d.d. 11 maart 2020 - S.M. Beckerman, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Beckerman over garanderen van woonlastenneutraliteit voor kopers en huurders

  • 32813-474 Motie d.d. 11 maart 2020 - S.M. Beckerman, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Beckerman over huurprijzen van woningen met energielabels F en G bevriezen

  • 32813-475 Motie d.d. 11 maart 2020 - H.A.G. Ronnes, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Ronnes over financiering bij verlaging van de energierekening

  • 32813-476 Motie d.d. 11 maart 2020 - H.A.G. Ronnes, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Ronnes over huurpijs en energieprestatie

  • 32813-477 Motie d.d. 11 maart 2020 - A. Kops, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Kops over stoppen met het gasvrij maken van woningen

  • 32813-478 Motie d.d. 11 maart 2020 - C. Stoffer, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Stoffer en Bisschop over meer inzetten op energiebesparing dan van het gas af halen van woningen

  • 32813-479 Motie d.d. 11 maart 2020 - C. Stoffer, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Stoffer c.s. over maatregelen om verduurzaming van de particulier verhuurde woningvoorraad te stimuleren

  • 32813-480 Motie d.d. 11 maart 2020 - H. Nijboer, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Nijboer en Moorlag over verschillen in investeringskosten voor woningaanpassing en in kosten per eenheid warmte

Wijziging van de Gaswet betreffende het beperken van de vraag naar laagcalorisch gas van grote afnemers (35328)

  • 35328-8 Amendement d.d. 10 maart 2020 - S.M. Beckerman, Tweede Kamerlid

Amendement van het lid Beckerman 35328-8 over beëindiging van de gaswinning uit het Groningenveld

  • 35328-9 Amendement d.d. 10 maart 2020 - C. Stoffer, Tweede Kamerlid

Amendement van het lid Stoffer 35328-9 over een uitzondering bij hoofdzakelijk gebruik als stikstofhoudende grondstof

  • 35328 Wetgeving d.d. 5 november 2019 - E.D. Wiebes, minister van Economische Zaken en Klimaat

Wijziging van de Gaswet betreffende het beperken van de vraag naar laagcalorisch gas van grote afnemers

Moties ingediend bij Wijziging van de Gaswet

  • 35328-10 Motie d.d. 11 maart 2020 - S.M. Beckerman, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Beckerman en Moorlag over duidelijkheid voor iedereen in het aardbevingsgebied voor eind 2020

  • 35328-11 Motie d.d. 11 maart 2020 - S.M. Beckerman, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Beckerman over ook 75 miljoen reserveren voor verduurzaming voor huishoudens

  • 35328-12 Motie d.d. 11 maart 2020 - W.J. Moorlag, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Moorlag over mogelijkheden van hergebruik van delen van het gasnet

  • 35328-13 Motie d.d. 11 maart 2020 - A. Kops, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Kops over voortzetten van gasproductie op de Noordzee

  • 35328-14 Motie d.d. 11 maart 2020 - A. Kops, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Kops over de export van gas versneld beëindigen

  • 35328-15 Motie d.d. 11 maart 2020 - A.H. (Agnes) Mulder, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Agnes Mulder c.s. over in de regeling voor nadeelcompensatie de vergoedingsperiode verlengen tot vijf jaar

Brief van het Presidium over de parlementaire behandeling van de Verantwoordingsstukken over het jaar 2019 (31 428, nr. 13)Brief van het Presidium over een nadere adviesaanvraag aan het Adviescollege voor Vreemdelingenzaken (ACVZ) over het voorstel van wet van de leden Van Ojik, Kuiken, Van Kooten-Arissen, Jasper van Dijk en Wassenberg tot wijziging van de Vreemdelingenwet 2000 in verband met het verankeren van het belang van het kind (34 541, nr. 14)

  • 34541-14 Brief Kamer d.d. 12 maart 2020 - K. Arib, Voorzitter van de Tweede Kamer

Brief van het Presidium over een nadere adviesaanvraag aan de Adviescommissie voor Vreemdelingenzaken (ACVZ) over het voorstel van wet van de leden Van Ojik, Kuiken, Van Kooten-Arissen, Jasper van Dijk en Wassenberg tot wijziging van de Vreemdelingenwet 2000 in verband met het verankeren van het belang van het kind

Brief van het Presidium over een adviesaanvraag aan de Onderwijsraad over onderwijstijd van leerlingen en leraren in het funderend onderwijs (35 300-VIII, nr. 149)

  • 35300-VIII-149 Brief Kamer d.d. 12 maart 2020 - K. Arib, Voorzitter van de Tweede Kamer

Brief van het Presidium over een adviesaanvraag aan de Onderwijsraad over onderwijstijd van leerlingen en leraren in het funderend onderwijs

Wijziging van de Wet belastingen op milieugrondslag (Wet vliegbelasting) (35205)

  • 35205-15 Amendement d.d. 11 maart 2020 - C. Stoffer, Tweede Kamerlid

Gewijzigd amendement van het lid Stoffer t.v.v. nr. 14 over geen belasting voor luchtvracht

  • 35205-10 Amendement d.d. 11 maart 2020 - B.A.W. Snels, Tweede Kamerlid

Amendement van de leden Snels en Van Raan over vliegbelasting ook voor transferpassagiers

  • 35205-13 Amendement d.d. 11 maart 2020 - L. van Raan, Tweede Kamerlid

Amendement van het lid Van Raan over hogere tarieven voor andere reisklassen dan de laagste reisklasse en privéjets

  • 35205-28 Amendement d.d. 31 maart 2020 - B.A.W. Snels, Tweede Kamerlid

Nader gewijzigd amendement van de leden Snels en Stoffer 35205-28 tvv nr. 27 over een differentiëring en verdubbeling van de tarieven voor passagiers

  • 35205-12 Amendement d.d. 11 maart 2020 - B.A.W. Snels, Tweede Kamerlid

Amendement van het lid Snels over een verdubbeling van de tarieven voor de vracht

  • 35205-9 Amendement d.d. 10 maart 2020 - W.J.H. Lodders, Tweede Kamerlid

Amendement van het lid Lodders over een evaluatiebepaling

  • 35205 Wetgeving d.d. 13 mei 2019 - M. Snel, staatssecretaris van Financiën

Wijziging van de Wet belastingen op milieugrondslag (Wet vliegbelasting)

Moties ingediend bij de Wet vliegbelasting

  • 35205-29 Motie d.d. 1 april 2020 - L. van Raan, Tweede Kamerlid

Gewijzigde motie van het lid Van Raan c.s. over niet akkoord gaan met Europese regelgeving die zou leiden tot een lagere financiële impact (t.v.v. 35205-16)

  • 35205-17 Motie d.d. 11 maart 2020 - L. van Raan, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Van Raan over een maas in de Wet vliegbelasting dichten betreffende vrachtvliegtuigen

  • 35205-18 Motie d.d. 11 maart 2020 - L. van Raan, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Van Raan over de luchtvaartsector binnen grenzen brengen van klimaat, leefomgeving en veiligheid

  • 35205-19 Motie d.d. 11 maart 2020 - L. van Raan, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Van Raan en Laçin over veelvliegers aansporen vaker de trein te nemen

  • 35205-20 Motie d.d. 11 maart 2020 - C. Laçin, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Laçin en Van Raan over de mogelijke opbrengst van de vliegbelasting gebruiken voor duurzame alternatieven

  • 35205-21 Motie d.d. 11 maart 2020 - C. Laçin, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Laçin over bilaterale verdragen met landen om zo snel mogelijk accijns op kerosine te heffen

  • 35205-22 Motie d.d. 11 maart 2020 - C. Laçin, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Laçin c.s. over nader onderzoek naar de gevolgen van de invoering van de luchtvrachttaks

  • 35205-23 Motie d.d. 11 maart 2020 - W.J.H. Lodders, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Lodders c.s. over het voorkomen van dubbeling tussen een Europese en een nationale heffing

  • 35205-24 Motie d.d. 11 maart 2020 - W.J.H. Lodders, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Lodders c.s. over monitoren van de effecten van de vliegtaks op regionale vliegvelden

  • 35205-25 Motie d.d. 11 maart 2020 - B.A.W. Snels, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Snels over stappen verkennen om een einde te maken aan belastingparadijs Schiphol

  • 35205-26 Motie d.d. 11 maart 2020 - C. Stoffer, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Stoffer c.s. over stimuleren van internationaal treinverkeer

Aangehouden motie ingediend bij de Wijziging van de Wet gemeentelijke schuldhulpverlening

  • 35316-20 Motie d.d. 1 april 2020 - J.J. (Jasper) van Dijk, Tweede Kamerlid

Gewijzigde motie het lid Jasper van Dijk c.s. over onlinewinkels als aparte categorie opnemen in het Besluit kredietvergoeding (t.v.v. 35316-10)

Moties ingediend bij het VSO Ontwerp-Aanvullingsbesluit natuur Omgevingswet

  • 34985-54 Motie d.d. 12 maart 2020 - C. Laçin, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Laçin en Van Gerven over het belang van de soortenbescherming altijd voor laten gaan

  • 34985-55 Motie d.d. 12 maart 2020 - L. Bromet, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Bromet over het Aanvullingsbesluit aanpassen in verband met een voor beroep vatbaar goedkeuringsbesluit

  • 34985-56 Motie d.d. 12 maart 2020 - L. Bromet, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Bromet over toegankelijke natuurinformatie via het Digitaal Stelsel Omgevingswet

  • 34985-57 Motie d.d. 12 maart 2020 - M.R.H.M. von Martels, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Von Martels over het actualiseren van de vrijstellingslijst

  • 34985-58 Motie d.d. 12 maart 2020 - C. Stoffer, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Stoffer en Bisschop over aanpassen van het aanvullingsbesluit en de aanwijzingsbesluiten

  • 34985-59 Motie d.d. 12 maart 2020 - F.P. Wassenberg, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Wassenberg over het natuurbeleid weer de verantwoordelijkheid van het Rijk maken

  • 34985-60 Motie d.d. 12 maart 2020 - A. Weverling, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Weverling en Von Martels over beperken van de overlast van steenmarters

Moties ingediend bij het VAO Landbouw, klimaat en voedsel

  • 31532-243 Motie d.d. 12 maart 2020 - F.P. Wassenberg, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Wassenberg over deelnemen aan de Week Zonder Vlees

  • 31532-244 Motie d.d. 12 maart 2020 - F.P. Wassenberg, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Wassenberg over standaard de vleesloze variant bij bijeenkomsten van de rijksoverheid

  • 31532-245 Motie d.d. 12 maart 2020 - F.P. Wassenberg, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Wassenberg over bij voedingsadviezen de klimaateffecten van voedsel mee laten wegen

  • 31532-246 Motie d.d. 12 maart 2020 - J.C. Sneller, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Sneller en De Groot over inzicht in de mate waarin supermarkten en andere ketenpartners bijdragen aan een duurzaam voedselsysteem

  • 31532-247 Motie d.d. 12 maart 2020 - L. Bromet, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Bromet over het stoppen met de verkoop van vlees onder de kostprijs

  • 31532-248 Motie d.d. 12 maart 2020 - W.J. Moorlag, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Moorlag over een verschuiving in de consumptie van dierlijke naar plantaardige producten

  • 31532-249 Motie d.d. 12 maart 2020 - W.J. Moorlag, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Moorlag over uitvoering geven aan de motie over het weren van organisaties die de Holocaust bagatelliseren

Moties ingediend bij het VAO Stikstofproblematiek

  • 35334-63 Motie d.d. 12 maart 2020 - F.W. Futselaar, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Futselaar over een onderzoeksautoriteit voor natuur- en stikstofbeleid

  • 35334-64 Motie d.d. 12 maart 2020 - F.P. Wassenberg, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Wassenberg over geen geld besteden aan technische maatregelen die alleen op papier werken

  • 35334-65 Motie d.d. 12 maart 2020 - F.P. Wassenberg, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Wassenberg over bij uitkoopregeling voor veehouderij alle productierechten uit de markt halen

  • 35334-66 Motie d.d. 12 maart 2020 - L. Bromet, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Bromet over sturing geven aan het uitgeven van stikstofrechten

  • 35334-67 Motie d.d. 12 maart 2020 - L. Bromet, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Bromet over vastleggen van doelen in plaats van streefdoelen voor stikstofemissies

  • 35334-68 Motie d.d. 12 maart 2020 - W.J. Moorlag, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Moorlag over extern valideren van voorschriften en toetsing door NVWA en RVO

  • 35334-69 Motie d.d. 12 maart 2020 - D.J.G. Graus, Tweede Kamerlid

Motie van de leden Graus en Madlener over het afromen van fosfaatrechten beëindigen

  • 35334-76 Motie d.d. 1 april 2020 - C. Stoffer, Tweede Kamerlid

Gewijzigde motie van de leden Stoffer en Bisschop over afstemming over financiële middelen voor reductie van de ammoniakemissie (t.v.v. 35334-70)

Moties ingediend bij het dertigledendebat over fraude met de aantallen dieren in de veehouderij

  • 28286-1086 Motie d.d. 12 maart 2020 - F.P. Wassenberg, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Wassenberg over een eenduidige, centrale registratie van dieraantallen voor alle diersoorten

  • 28286-1087 Motie d.d. 12 maart 2020 - F.P. Wassenberg, Tweede Kamerlid

Motie van het lid Wassenberg over verwijderen van een bepaling uit de Meststoffenwet

Regels voor het tijdelijk voorzien in besluitvorming via digitale weg door besturen van provincies, gemeenten, waterschappen en de openbare lichamen Bonaire en Saba (Tijdelijke wet digitale beraadslaging en besluitvorming provincies, gemeenten, waterschappen en de openbare lichamen Bonaire, Sint Eustatius en Saba) (35424)

  • 35424 Wetgeving d.d. 31 maart 2020 - R.W. Knops, minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties

Regels voor het tijdelijk voorzien in besluitvorming via digitale weg door besturen van provincies, gemeenten, waterschappen en de openbare lichamen Bonaire en Saba (Tijdelijke wet digitale beraadslaging en besluitvorming provincies, gemeenten, waterschappen en de openbare lichamen Bonaire, Sint Eustatius en Saba)

Aangehouden motie ingediend bij het debat over de ontwikkelingen rondom het coronavirus d.d. 26 maart 2020

  • 25295-217 Motie d.d. 1 april 2020 - H.C.M. Krol, Tweede Kamerlid

Gewijzigde motie van de leden Krol en Marijnissen over zorgvrijwilligers de mogelijkheid geven taken te verrichten in een verpleeghuis (t.v.v. 25295-190)

Aangehouden motie ingediend bij het debat over de actuele ontwikkelingen rondom het coronavirus

  • 25295-218 Motie d.d. 1 april 2020 - H.C.M. Krol, Tweede Kamerlid

Gewijzigde motie van de leden Krol en Asscher over specifiek rekening houden met de positie van mantelzorgers (t.v.v. 25295-168)


Inhoud

1.

Plenaire vergadering Tweede Kamer

2.

Tweede Kamer der Staten Generaal (Tweede Kamer)

Gebouw Tweede Kamer in Den Haag
Bron: © Kevin Bergenhenegouwen

De Tweede Kamer is deel van de volksvertegen­woor­di­ging. Zij speelt een belangrijke rol bij de totstandkoming van wetten, controleert de regering en beslist over de vraag of een kabinet (of bewindspersoon) genoeg vertrouwen heeft.

De Kamer heeft 150 leden, die rechtstreeks worden gekozen door Nederlanders die 18 jaar en ouder zijn. De Tweede Kamer is een Hoog College van Staat.

3.

Taak

De rol in het wetgevingsproces is dat de Tweede Kamer door de regering ingediende wetsvoorstellen moet goedkeuren. Maar de Kamer mag deze wetsvoorstellen ook wijzigen ('amenderen'). Daarnaast heeft de Tweede Kamer het recht van initiatief: zij mag zelf wetsvoorstellen indienen.

Om de Tweede Kamer de gelegenheid te geven de regering te kunnen controleren zijn ministers verplicht alle informatie te geven waar de Tweede Kamer om vraagt. Ook hebben Tweede Kamerleden het recht vragen aan de bewindslieden te stellen, en kunnen ministers tijdens een interpellatie ter verantwoording worden geroepen. Een kabinet of bewindspersoon kan niet aanblijven zonder het vertrouwen van de Kamer te hebben. De Kamer kan het vertrouwen in een kabinet bijvoorbeeld opzeggen door het aannemen van een motie van wantrouwen.

Daarnaast heeft de Tweede Kamer een soort ombudsfunctie, mag het voordrachten doen voor enkele belangrijke functies, en speelt het een belangrijke rol bij de vorming van beleid. Door Kameruitspraken (moties) kan de Kamer de regering om iets verzoeken of een oordeel geven over het gevoerde beleid.

4.

Positie

5.

Rechten

6.

Leden

7.

Verkiezingen

8.

Organisatie

De Tweede Kamer is 'baas in eigen huis': zij bepaalt haar eigen agenda, regelt haar eigen vergaderorde, kiest haar eigen voorzitter, benoemt zelf personeel en stelt een eigen begroting op.

Vergaderingen

 

Meer over

9.

Meer over...

Terug naar boven