r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Y.J.M. (Ylva) Johansson

foto Y.J.M. (Ylva) Johansson
vergrootglas
bron: sverige.gov

De Zweedse Ylva Johansson (1964) is sinds 1 december 2019 lid van de Europese Commissie. In de Commissie-Von der Leyen is zij belast met binnenlandse (EU-)zaken. Mevrouw Johansson werd opgeleid als lerares wis- en natuurkunde en werd in 1988 lid van het Parlement voor een kleine linkse partij. Later werd zij lid van de Zweedse sociaaldemocratische partij. Mevrouw Johansson was minister voor Scholen en later voor Volksgezondheid en Ouderenzorg en voor Werkgelegenheid.

in de periode 2019-heden: lid Europese Commissie

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Ylva Julia Margareta (Ylva)

2.

Personalia

land
Zweden

geboorteplaats en -datum
Stockholm-Huddinge, 13 februari 1964

3.

Partij/stroming

partij
  • Vänsterpartiet (Linkse partij) (links-socialistisch)
  • SAP (Sveriges socialdemokratiska arbetareparti, Zweedse Sociaaldemocratische Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • lerares wis-, schei- en natuurkunde, 1988
  • lid Riksdag, van 4 oktober 1988 tot 30 september 1991
  • lerares wis-, schei- en natuurkunde, van 1992 tot 1994
  • lid Riksdag, van 1994 tot 1998
  • minister voor Scholen, van 7 oktober 1994 tot 6 oktober 1998 (kabinetten-Carlson III en -Persson)
  • werkzaam bij Tella Business Innovation, van 1998 tot 1999
  • vicevoorzitter Raad van Bestuur onderwijsbedrijf Att Veta AB, van 2000 tot 2004
  • lid Riksdag, 2002
  • minister voor Volksgezondheid en Ouderenzorg, van 13 september 2004 tot 6 oktober 2006 (kabinet-Persson)
  • minister voor Werkgelegenheid, van 3 oktober 2014 tot 10 september 2019 (kabinetten-Löfven I en II)
  • lid Europese Commissie, belast met binnenlandse zaken, vanaf 1 december 2019 (Commissie-Von der Leyen)

5.

Opleiding

hogerberoepsonderwijs
  • lerarenopleiding wis- en natuurkunde, Universiteit van Lund, van 1985 tot 1988
  • Lerarenopleiding Univestiteit van Stockholm, van 1991 tot 1992

academische studie
  • wis- en natuurkunde
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven