r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

J.P. (Jutta) Urpilainen

foto J.P. (Jutta) Urpilainen
vergrootglas
bron: wikimedia.commons

Jutta Urpilainen (1975) is sinds 1 december 2019 lid van de Europese Commisie namens Finland. In de Commissie-Von der Leyen is zij belast met internationale partnerschappen. Zij was minister van Financiën en vicepremier (2011-2014). In 2008-2014 was zij leider van de Finse sociaaldemocratische partij. Mevrouw Urpilainen was voor haar politieke loopbaan onderwijzers.

in de periode 2019-heden: lid Europese Commissie

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Jutta Pauliina (Jutta)

2.

Personalia

land
Finland

geboorteplaats en -datum
Lapua, 4 augustus 1975

3.

Partij/stroming

partij
SSP (Suomen Sosialidemokraattinen Puolue, sociaaldemocratische Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • onderwijzeres, vanaf 2002
  • lid gemeenteraad van Kokkola, vanaf 2001
  • lid Eduskanta (parlement), van 2003 tot november 2019
  • voorzitter SSP, van 6 juni 2008 tot 9 mei 2014
  • minister van Financiën en vicepremier, van 22 juni 2011 tot 6 juni 2014 (kabinet-Katainen)
  • lid Europese Commissie, belast met internationale partnerschappen, vanaf 1 december 2019 (Commissie-Von der Leyen)

5.

Opleiding

academische studie
  • pedagogiek, Universiteit van Jyväskylä, tot 2002
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven