r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

N. (Nicolas) Schmit

foto N. (Nicolas) Schmit
vergrootglas
bron: Luxemburgs voorzitterschap

Nicolas Schmit (1953) is het beoogde lid van de Europese Commissie namens Luxemburg. Hij was lange tijd ambtenaar en werd later parlementslid voor de Luxemburgse sociaaldemocraten. Verder was hij plaatsvervangend vertegenwoordiger bij de Europese Commissie. Tussen 2009 en 2019 was hij minister van Arbeid en Werkgelegenheid.

(beoogd) lid Europese Commissie

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Nicolas)

2.

Personalia

land
Luxemburg

geboorteplaats en -datum
Differdange, 10 december 1953

3.

Partij/stroming

partij
LSAP (Lëtzebuerger Sozialistesch Aarbechterpartei, Luxemburgse Socialistische Arbeiderspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • ambtenaar Kabinet van de minister-president, van 1979 tot 1984
  • ambtenaar ministerie van Buitenlandse Zaken, van 1984 tot 1989
  • lid Kamer van Afgevaardigden, van 1989 tot oktober 1991 (fractiesecretaris)
  • lid Staatsraad, van november 1991 tot 30 juli 2004
  • directeur Handelsbetrekkingen en Samenwerking, ministerie van Buitenlandse Zaken, van 1992 tot 1998
  • plaatsvervangend Permanent Vertegenwoordiger bij de Europese Unie, vanaf 1998
  • onderminister van Buitenlandse Zaken en Immigratie, vanaf 3 juli 2004 (kabinet-Asselborn I)
  • minister van Arbeid, Werkgelegenheid en Immigratie, van 23 juli 2009 tot 4 december 2013 (kabinet-Asselborn II)
  • minister van Arbeid, Werkgelegenheid en Solidariteit, van 4 december 2013 tot 1 juli 2019 (kabinet-Bettel)
  • lid Europees Parlement, vanaf 1 juli 2019

5.

Opleiding

academische studie
  • economie en rechten, Indstitut d'Etudes politique te Aix-en-Provence
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven