r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Dr. L. (László) Trócsányi

foto Dr. L. (László) Trócsányi
vergrootglas
bron: Europees Parlement

László Trócsányi (1956) was de Hongaarse kandidaat voor de Europese Commissie, maar hij werd afgewezen. Hij was onder meer onderzoeker, hoogleraar, advocaat, ambassadeur in België en Frankrijk, lid van het Constitutioneel Hof en minister van Justitie (2014-2019). Hij was in 2019 lijsttrekker van Fidesz bij de Europese verkiezingen en werd tot parlementslid gekozen.

in de periode 2019: (beoogd) lid Europese Commissie

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(László)

2.

Personalia

land
Hongarije

geboorteplaats en -datum
Boedapest, 6 maart 1956

3.

Partij/stroming

partij
Fidesz (Hongaarse Volksalliantie) (nationalistisch)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • lid Rechteninstituut, Hongaarse Academie van Wetenschappen, van 1981 tot 1989
  • universitair hoofddocent staatsrecht, Universiteit van Szeged, van 1989 tot 2000
  • advocaat, vanaf 1991
  • hoogleraar staatsrecht, Universiteit van Szeged, vanaf 2000
  • ambassadeur in België, van 2000 tot 2004 (tevens geaccrediteerd in Luxemburg)
  • directeur Universitair Centrum voor Europese Studies, van 2004 tot 2007
  • lid Constitutioneel Hof van Hongarije, van 2007 tot 2010
  • ambassadeur in Parijs, van 1 oktober 2010 tot 1 juni 2014
  • minister van Justitie, van 6 juni 2014 tot 1 juli 2019 (kabinet-Orbán)
  • lid Europees Parlement, vanaf 2 juli 2019 (lijsttrekker van Fidesz)

5.

Opleiding

academische studie
  • rechten Jozsef Atilla Universiteit te Szeged, van 1975 tot 1977
  • rechten: constitutioneel recht, Europees recht en vergelijkend recht, Eötvös Loránd Universiteit te Boedapest, van 1977 tot 1980
  • rechtsgeleerdheid (Dr.), 1991
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven