r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij M Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

S.M. (Saskia) Kluit M.Sc

foto S.M. (Saskia) Kluit M.Sc
vergrootglas
bron: Website GroenLinks
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Saskia Kluit (1973) is sinds 11 juni 2019 lid van de GroenLinks-Eerste Kamerfractie. Zij was in de periode 2015-2020 directeur van de Fietsersbond en daarvoor sinds 2009 werkzaam bij die organisatie. Sinds 21 november 2020 is mevrouw Kluit voorzitter van Reizigersvereniging Rover. Als Eerste Kamerlid houdt zij zich vooral bezig met natuurbeleid, ruimtelijke ordening en dierenwelzijn.

GroenLinks
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Saskia)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Haarlemmermeer, 26 mei 1973

3.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • directeur Fietsersbond, van 1 oktober 2015 tot 1 oktober 2020
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019
  • voorzitter Reizigersvereniging Rover, vanaf 21 november 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • zorgassistent Vecht en IJssel, vanaf 15 januari 2021

vorige (2/3)
  • voorzitter energiecoöperatie "Engerie-U" te Utrecht, van september 2010 tot oktober 2014
  • penningmeester Fietsersplatform, van 1 oktober 2015 tot 1 oktober 2020

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc.
  • ambassadeur Dutch Cycling Embassy, van januari 2014 tot mei 2018
  • ambassadeur Bevrijdingsfestival, vanaf 1 februari 2021

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven