r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Ir. P. (Peter) Pellegrini

foto Ir. P. (Peter) Pellegrini
vergrootglas
bron: flickr/Monika Haima Kovacova

Peter Pellegrini (1975) is sinds 23 maart 2018 de sociaaldemocratische minister-president van Slowakije. Hij volgde toen zijn partijgenoot Fico op. Pellegrini was eerder onder meer minister van Onderwijs, voorzitter van de Nationale Vergadering en sinds 2016 minister voor investeringen en viceminister-president.

in de periode 2018-heden: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

Voornaam (roepnaam)

(Peter)

2.

Personalia

land
Slowakije

geboorteplaats en -datum
Banská Bystrica (Tsjecho-Slowakije), 6 oktober 1975

3.

Partij/stroming

partij
SD-SMER (Sociálna demokracia), vanaf 1 januari 2005 (sociaaldemocratische partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • lid Nationale Vergadering, vanaf 2006
  • staatssecretaris van Financiën, van 2012 tot 3 juli 2014
  • minister van Onderwijs, Wetenschap, Onderzoek en Sport, van 3 juli 2014 tot 25 november 2014
  • voorzitter Nationale Vergadering, van 25 november 2014 tot 23 maart 2016
  • minister voor investeringen en viceminister-president, van 23 maart 2016 tot 23 maart 2018 (kabinet-Fico III)
  • minister-president van Slowakije, 23 maart 2018

5.

Opleiding

academische studie
  • economie, Matej Bel Universiteit
  • economie, Technische Universiteit van Kosice
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven