r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek uitroepteken

Economen Rabobank: Nederland grote verliezer bij sneuvelen EU

donderdag 9 februari 2017, 11:13
Blauw bord bij de Nederlandse grens
Bron: © PDC

UTRECHT (ANP) - Nederland heeft als handelsland veel te verliezen als het fout gaat met de Europese samenwerking. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank. In een rapport schetsen zij onder meer een rampscenario waarbij de export flink terugloopt en de werkloosheid de pan uit rijst.

Nederland is al decennialang de toegangspoort van het continent. Dat levert volgens de Rabo-deskundigen veel welvaart en banen op. Met de studie reageren de economen onder meer op de PVV, die in haar verkiezingsprogramma stelt dat Nederland de EU zonder noemenswaardige kosten zou kunnen verlaten.

Het is echter ,,misleidend en gevaarlijk'' om bij discussies over de toekomst van de EU erg gemakkelijk over de financieel-economische consequenties heen te walsen, staat in het rapport. ,,Want of het nu gaat om de brexit, het afremmen van de internationale vrijhandel, of het uit de euro of zelfs de EU stappen door ons land, er kleeft altijd een prijskaartje aan, dat soms hoog kan uitvallen.''

Terug naar boven