r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij M Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Drs. F. (Farid) Azarkan MSc

De link naar de uitgebreide versie van deze biografie is verlopen. U ziet nu de publieksversie.

foto Drs. F. (Farid) Azarkan MSc
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Farid Azarkan (1971) is sinds 21 maart 2020 fractievoorzitter van DENK in de Tweede Kamer. Hij is sinds 23 maart 2017 Tweede Kamerlid. In april-september 2018 was hij waarnemend fractievoorzitter. De heer Azarkan was acht jaar actief voor het Samenwerkingsverband van Marokkanen in Nederland. Verder bekleedde hij managementfuncties bij de directie Vastgoed, bij de Rijksgebouwendienst en bij de Rijksdienst Cultureel Erfgoed. Daarvoor werkte hij bij de gemeente Amersfoort en in het bedrijfsleven. De heer Azarkan houdt zich als Kamerlid behalve met algemeen beleid bezig met economische zaken en klimaat, wonen, justitie en financiën. Bij de Tweede Kamerverkiezingen 2021 was hij lijsttrekker.

DENK
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, politiek leider

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

Farid (Farid)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Ighmiren (Marokko), 16 oktober 1971

3.

Partij/stroming

partij(en)
DENK, vanaf april 2016 (werd op 6 mei 2020 door het partijbestuur geroyeerd, maar dat werd 14 mei herroepen)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/16)

  • plaatsvervangend directeur Transacties en Ontwikkeling, Rijksvastgoedbedrijfjaar, van juli 2014 tot december 2015
  • eigenaar "Cleverstone" BV (advisering over vastgoedmanagement), van december 2015 tot juni 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017
  • waarnemend fractievoorzitter DENK Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 april 2018 tot 2 september 2018
  • fractievoorzitter DENK Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 21 maart 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • eigenaar 3FP International BV, vanaf 2000

vorige (2/10)
  • lid algemeen bestuur Stichting BOOR (openbaar primair en voortgezet onderwijs Rotterdam), van februari 2013 tot maart 2017
  • lid hoofdbestuur Yarden Uitvaartverzorging, van november 2014 tot december 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid Tijdelijke onderzoekscommissie Digitale toekomst (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 3 juli 2019 tot 6 april 2021
  • lid tijdelijke commissie Uitvoeringsorganisaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 20 februari 2020

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Speelde vanaf 2017 een belangrijke rol bij het aankaarten van institutionele discriminatie, onder meer in de kinderopvangtoeslagaffaire
  • Bracht in 2020 een initiatiefnota uit over een effectievere aanpak van moslimdiscriminatie (35.615)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Kwam op zijn achtste naar Nederland
  • Zijn vader werkte bij een zilverfabriek in Schoonhoven

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 19 februari 2020.

Terug naar boven