r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

A.B. de P. (Boris) Johnson

foto A.B. de P. (Boris) Johnson
vergrootglas
bron: Wikimedia/Foreign and Commonwealth Office

Boris Johnson (1964) is, als leider van de Conservatieve Partij, sinds 24 juli 2019 minister-president van het Verenigd Koninkrijk. Hij begon zijn loopbaan als politiek redacteur en columnist en was later eigenaar van een televisieproductiemaatschappij. In 2001 werd hij lid van het Lagerhuis. In de jaren 2008-2016 was Johnson burgmeester van Londen, waarna hij opnieuw parlementslid werd. In 2016-2018 was hij minister van Buitenlandse Zaken in het kabinet-May. Als voorstander van een brexit kon hij zich niet vinden in de door May gesloten deal met de EU.

in de periode 2019-heden: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

Voornaam (roepnaam)

(Boris)

2.

Personalia

land
Verenigd Koninkrijk

geboorteplaats en -datum
New York City (VS), 19 juni 1964

3.

Partij/stroming

partij
Conservative Party (Conservatieven, centrumrechts)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • redacteur "The Daily Telegraph", van 1987 tot 1989
  • correspondent "The Daily Telegraph" te Brussel, van 1989 tot 1994
  • politiek redacteur en politiek commentator, 'The Daily Telegraph" en "The Spectator", van 1994 tot 1999
  • redacteur "The Spectator", van 1999 tot 2005
  • lid House of Commons, van 9 juni 2001 tot 4 juni 2008 (voor het district Henley)
  • schaduwminister voor Kunsten, van mei 2004 tot november 2004
  • schaduwminister voor Onderwijs, mei 2011
  • eigenaar televisieproductiemaatschappij, vanaf 2005
  • burgemeester van Londen, van 4 mei 2008 tot 9 mei 2006
  • lid House of Commons, vanaf 7 mei 2015 (voor het district Uxbridge and South Ruislip)
  • minister van Buitenlandse Zaken en Gemenebest zaken, van 12 juli 2016 tot 9 juli 2018 (kabinet-May)
  • leider van de Conservative Party, vanaf 23 juli 2019
  • minister-president van het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland, vanaf 24 juli 2019 (tevens First Lord of the Treasury en minister voor Ambtenarenzaken)

5.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • Eton College, van 1977 tot 1982

academische studie
  • letteren en klassieke talen, Balliol College te Oxford, van 1983 tot 1987

6.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd (tweede huwelijk) te Horsham, mei 1993

kinderen
4 kinderen (uit tweede huwelijk, en 1 of 2 uit eerdere relaties)

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven