r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Drs. E.J. (Evert Jan) Slootweg

foto Drs. E.J. (Evert Jan) Slootweg
vergrootglas
bron: Website CDA.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Evert Jan Slootweg (1969) verving van 10 mei tot 23 augustus 2022 Anne Kuik in de CDA-Tweede Kamerfractie. Hij was eerder Tweede Kamerlid van 31 oktober 2017 tot 31 maart 2021. De heer Slootweg was eerder beleidsmedewerker financiën bij de CDA-Tweede Kamerfractie en medewerker van onder meer het CNV, het wetenschappelijk instituut voor het CDA en van Europarlementariër Bartho Pronk. In de Tweede Kamer hield hij zich bezig met financiën, justitie, buitenlandse handel en ontwikkelingssamenwerking.

CDA
in de periode 2017-2022: lid Tweede Kamer

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Evert Jan (Evert Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Ermelo, 18 mei 1969

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/11)

  • procesmanager financiën, Divosa, van 1 februari 2014 tot 31 oktober 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 31 oktober 2017 tot 31 maart 2021
  • strategisch adviseur BVNG, vanaf oktober 2021 (vanaf mei 2022 op non-actief)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 10 mei 2022 tot 23 augustus 2022

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X van de Kieswet vanaf 10 mei tot 23 augustus 2022 tijdelijk Anne Kuik als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Schuldenknooppunt, vanaf september 2021

vorige
  • voorzitter Pastorale Raad Zuid-Brinkstraatkerk Bennekom, van 1 september 2015 tot september 2020

afgeleide functies, presidia etc.
lid tijdelijke commissie Uitvoeringsorganisaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 20 februari 2020 tot 31 maart 2021

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/5)
  • Bracht in 2020 samen met Eppo Bruins (CU) een initiatiefnota uit over meer oog voor de Voedselbank (35.609)
  • Nam in 2022 de verdediging van Madeline van Toorenburg over van een in 2016 door Mona Keijzer ingediend initiatiefwetsvoorstel over de mogelijkheid om verheerlijking van terroristische misdrijven strafbaar te stellen (34.466)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 16 februari 2021.

Delen

Terug naar boven