dinsdag 20 september 2016, 15:43
Bron:
© PDC
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft dinsdag de aanvraag van Bosnië om lid te worden geaccepteerd. De Europese Commissie kreeg de opdracht om te inventariseren wat het Balkanland nog allemaal moet doen voor het zover is.
Zeker is dat een lidmaatschap nog vele jaren zal duren. Zo moet het land sociaal-economische hervormingen doorvoeren en de rechtsstaat en het openbaar bestuur naar Europese standaarden modelleren. Ook moeten hoge politieke functies worden opengesteld voor minderheden.
Het etnisch verdeelde Bosnië, dat zo’n 3,5 miljoen inwoners telt, diende de aanvraag om lid te worden in februari in. De Bosnische premier Denis Zvizdic sprak in een reactie op het EU-besluit van een ,,historisch moment.''
Meer over ...