r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Sir. J.B. (Julian) King

foto Sir. J.B. (Julian) King
vergrootglas

Julian King (1964) is sinds september 2016 namens het VK lid van de Europese Commissie belast met Europees buitenlands en veiligheidsbeleid. Hij was ambtenaar van het Britse ministerie van Buitelandse Zaken, werkzaam op het gebied van het Europese buitenlands en veiligheidsbeleid, ambtenaar bij de Europese Commissie en directeur-generaal voor Noord-Ierland. Verder was hij Brits ambassadeur in Ierland en Frankrijk.

in de periode 2016-heden: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Julian Beresford (Julian)

2.

Personalia

land
Verenigd Koninkrijk

geboorteplaats en -datum
Sutton Coldfield, 22 augustus 1964

3.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • ambtenaar ministerie van Buitenlandse Zaken en Gemenebestzaken, van 1985 tot 1987
  • secretaris van de Britse ambassadeur in Parijs, van 1989 tot 1990
  • werkzaam bij Hoge Vertegenwoordiger voor buitenlands en veiligheidsbeleid in Luxemburg, 's-Gravenhage, Lissabon en Londen, van 1991 tot 1992
  • ambtenaar ministerie van Buitenlandse Zaken (Europese defensie en NAVO) in Londen, van 1993 tot 1995
  • ambtenaar Europese Commissie (relatie met Turkije, Europese Defensie, buitenlands en veiligheidsbeleid en uitbreiding EU), van 1998 tot 2002
  • raadaviseur en hoofd kanselarij, Permanente Vertegenwoordiging van het VK bij de Verenigde Naties te New York, van 2003 tot 2004
  • permanent vertegenwoordiger VK bij politiek en veiligheidscomité te Brussel, van 2004 tot 2007 (in 2005 voorzitter)
  • chef kabinet van de Britse Eurocommissarissen Mandelson en barones Ashton, van 2008 tot 2009
  • ambassadeur VK in de Republiek Ierland, van 2009 tot november 2011
  • directeur-generaal departement voor Noord-Ierland, van november 2011 tot juni 2014
  • directeur-generaal Economische en Consulaire Zaken, ministerie van Buitenlandse Zaken en Gemenebestzaken, van juni 2014 tot januari 2016
  • ambassadeur VK in Frankrijk, vanaf 1 februari 2016
  • lid Europese Commissie, belast met buitenlands en veiligheidsbeleid, vanaf 20 september 2016 (commissie-Juncker)

4.

Opleiding

academische studie
  • filosofie en theologie, Saint Peter's College, Universiteit van Oxford
  • studie École nationale d'administration, van 1987 tot 1988

5.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven