r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Th.M. (Theresa) May

foto Th.M. (Theresa) May
vergrootglas
bron: Controller of Her Majesty's Stationery Office

Theresa May (1956) is sinds 13 juli 2016 minister-president van het Verenigd Koninkrijk en leider van de Britse Conservatieven. Na haar studie in Oxford werkte zij in het bankwezen en in 1997 zij lid van het Lagerhuis. Daar klom zij als staatssecretaris en minister in de schaduwkabinetten van Duncan Smith, Howard, Hague en Cameron op tot een vooraanstaand lid van de Conservatieve fractie. In 2002 werd Theresa May partijvoorzitter en in 2005 vicefractievoorzitter. Bij het aantreden van het kabinet-Cameron in 2010 werd zij minister van Binnenlandse Zaken (onder belast met asielbeleid en veiligheid). In het Brexit-referendum was May voorstander van voortzetting van het EU-lidmaatschap.

in de periode 2016-heden: regeringsleider/staatshoofd EU-land

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Theresa Mary (Theresa)

2.

Personalia

land
Verenigd Koninkrijk

geboorteplaats en -datum
Eastbourne, 1 oktober 1956

3.

Partij/stroming

partij
Conservative Party (Conservatieve Partij, centrumrechts)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • werkzaam bij de Bank of England, van 1977 tot 1983
  • werkzaam bij Association for Payment Clearing Services, van 1985 tot 1997
  • lid gemeenteraad van Merton Durnsford Ward, Londen
  • lid Lagerhuis, vanaf 1 mei 1997 (voor het district Maidenhead)
  • schaduwminister voor Vrouwen en Gelijkheid, van 15 juni 1999 tot 18 september 2001
  • lid Privy Council, vanaf 2002
  • vicefractievoorzitter Conservatieven, Lagerhuis, van 6 december 2005 tot 19 januari 2009
  • schaduwminister voor Vrouwen en Gelijkheid, van 2 juli 2007 tot 11 mei 2010
  • schaduwminister voor Werkgelegenheid en Pensioenen, van 19 januari 2009 tot 11 mei 2010
  • minister voor Vrouwen en Gelijkheid, van 12 mei 2010 tot 4 september 2012
  • minister van Binnenlandse Zaken, van 12 mei 2010 tot 13 juli 2016 (kabinet-Cameron)
  • leider Conservative Party, vanaf 13 juli 2016
  • minister-president van het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland, vanaf 13 juli 2016 (tevens First Lord of the Treasury en minister voor Ambtenarenzaken)

5.

Partijpolitieke functies

vorige
  • schaduwstaatssecretaris voor Onderwijs en Werkgelegenheid, van 15 juni 1999 tot 18 september 2001
  • schaduwstaatssecretaris voor Vervoer, Lokaal Bestuur en Regio's, van 18 september 2001 tot 6 juni 2002
  • schaduwstaatssecretaris voor Vervoer, van 6 juni 2002 tot 23 juli 2002
  • voorzitter Conservative Party, van 23 juli 2002 tot 6 november 2003
  • schaduwstaatssecretaris voor Milieu en Vervoer, van 6 november 2003 tot 14 juni 2004
  • schaduwstaatssecretaris voor Gezinsbeleid, van 15 juni 2004 tot 8 december 2005
  • schaduwstaatssecretaris voor Cultuur, Media en Sport, van 6 mei 2005 tot 8 december 2005

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • Wheatlet Park Comprehensive School

academische studie
  • geografie (BA), Saint Hugh's College, Universiteit van Oxford, tot 1977

7.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd, 1980

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven