r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

M. (Maris) Kucinskis

foto M. (Maris) Kucinskis
vergrootglas

Maris Kucinskis (1961) was van 11 februari 2016 tot 23 januari 2019 minister-president van Letland. Hij leidde een centrumrechts kabinet. Daarvoor was hij werkzaam in het bedrijfsleven, voorzitter van de lobbyorganisatie voor negen grote steden en afgevaardigde in het parlement voor de Volkspartij en voor de Unie van Groenen en Boeren (ZZP). In 2004-2007 was hij minister van regionale ontwikkeling en lokaal bestuur. Hij is lid van een kleine regionale partij, die zich met ZZP heeft verbonden.

in de periode 2016-2019: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

Voornaam (roepnaam)

(Maris)

2.

Personalia

land
Letland

geboorteplaats en -datum
Valmiera, 28 november 1961

3.

Partij/stroming

partij
  • TP (Tautus Parija, Volkspartij) (centrumrechts), tot 2010
  • LP (Liepajas Partija, Partij van Liepaja)
  • ZZS (Zalo un Zemnieku savieniba, Unie van Groenen en Boeren), vanaf 2011

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • econoom afdeling financiën, gemeente Valmiera, van 1980 tot 1981
  • senior accountant, Letse Brandweerbrigade, van 1984 tot 1987
  • econoom Publieke Werken en Volkshuisvesting, district Valmiera, van 1987 tot 1991
  • lid gemeenteraad van Valmiera, vanaf 1988
  • lid Raad van Bestuur bouwmaterialenhandel "SIA Apgads", van 1991 tot 1994
  • lid Raad van Bestuur "Valmieras Engerija" en "Valmieras Namsaimnieks"
  • voorzitter gemeenteraad van Valmiera, van 1996 tot 1997
  • voorzitter Raad van Bestuur bouwstoffenhandel "SIA Apgads", van 1997 tot 1998
  • voorzitter gemeenteraad van Valmiera, van 1998 tot 2003
  • lid Seimas, van 2003 tot 2004 (voor TP)
  • minister van regionale ontwikkeling en lokaal bestuur, van 2 december 2004 tot 7 november 2006 (kabinet-Kalvitis I)
  • lid Seimas, van oktober 2006 tot oktober 2010 (voor TP)
  • adviseur en plaastvervangend directeur LLPA (Vereniging van grote steden in Letland), van januari 2011 tot september 2013
  • voorzitter LLPA (Vereniging van grote steden in Letland), van september 2013 tot februari 2016
  • lid Seimas (parlement), van 2002 tot 2011
  • lid Seimas (parlement), van juni 2014 tot februari 2016
  • minister-president van Letland, vanaf 11 februari 2016

5.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • middelbare school te Valmiera, van 1977 tot 1980

academische studie
  • management en economische informatie, Uiversiteit van Letland te Riga, van 1983 tot 1988

6.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven