r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Ch.Y.J.Gh. (Charles) Michel

foto Ch.Y.J.Gh. (Charles) Michel
vergrootglas

Charles Michel (1975) is sinds 11 oktober 2014 minister-president van België. Hij is leider van de Waalse liberalen en was eerder minister van Ontwikkelingssamenwerking (2007-2011). Charles Michel, zoon van oud-minister en oud-eurocommissaris Louis Michel, werd in 1999 op 23-jarige leeftijd Kamerlid. Hij was verder minister in de Waalse regering en burgemeester van Waver.

in de periode 2014-heden: regeringsleider/staatshoofd EU-land

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Charles)

2.

Personalia

land
België

geboorteplaats en -datum
Namur (Namen), 21 december 1975

3.

Partij/stroming

partij
MR (Mouvement Réformateur, Vernieuwingsbeweging) (liberaal)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • advocaat
  • lid Provinciale Raad van Waals Brabant, van 1994 tot 1999
  • lid Kamer van Afgevaardigden, van 1 juli 1999 tot 16 oktober 2000
  • minister van Binnenlandse Zaken en Openbaar Ambt van Wallonië, van 17 oktober 2000 tot 27 juli 2004
  • lid gemeenteraad van Wavre (Waver), van 2000 tot 2004
  • schepen van Wavre (Waver), tot 2004
  • lid Kamer van Afgevaardigden, van juli 2004 tot 28 juni 2007
  • burgemeester van Wavre (Waver), van 2006 tot oktober 2014
  • minister van Ontwikkelingssamenwerking, van 21 december 2007 tot 14 februari 2011 (kabinetten-Verhofstadt III, -Leterme I, -Van Rompuy en -Leterme II)
  • voorzitter MR, vanaf 14 februari 2011
  • minister-president van België, vanaf 11 oktober 2014

5.

Nevenfuncties

vorige
  • lid Raad van Commissarissen ABSL

6.

Opleiding

academische studie
  • rechten (licentiaat), Vrije Universiteit te Brussel
  • rechten, Universiteit van Amsterdam

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Hij is een zoon van oud-minister en oud-eurocommissaris Louis Michel

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven