r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

T. (Taavi) Roivas

foto T. (Taavi) Roivas
vergrootglas

Taavi Roivas (1979) is sinds 26 maart 2014 premier van Estland. Hij is lid van de liberale Hervormingspartij en leidt een coalitie met de sociaaldemocraten. Eerder was hij onder meer adviseur van premier Ansip en minister van Sociale Zaken (2012-2014).

in de periode 2014-2016: regeringsleider/staatshoofd EU-land

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Taavi)

2.

Personalia

land
Estland

geboorteplaats en -datum
Tallinn, 26 september 1979

3.

Partij/stroming

partij
RE (Eesti Reformierakond, Estse Hervomingspartij) (liberaal), vanaf 1998

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • adviseur van minister van Justitie Rask, van 1999 tot 2002
  • directeur consumenten AS IT Groep, van 2002 tot 2003
  • adviseur van minister voor Bevolkingsvraagstukken Rummo, van 2003 tot 2004
  • districtsburgemeester van Haabersti, district Tallinn, van 2004 tot 2005
  • adviseur van minister-president Ansip, vanaf 2005
  • lid gemeenteraad van Tallinn, vanaf 2005
  • lid parlement, vanaf 2007
  • minister van Sociale Zaken, van 11 december 2012 tot 26 maart 2014 (kabinet-Ansip III)
  • minister-president van Estland, van 26 maart 2014 tot 23 november 2016

5.

Opleiding

academische studie
  • economie en bedrijfseconomie, Universiteit van Tartu

6.

Wetenswaardigheden

wetenswaardigheden
  • Trad in oktober 2017 af als vicepresident van het nationale parlement in verband met beschuldigingen van seksueel misbruik

uit de privésfeer
Hij is getrouwd met een popzangeres

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven