r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Dr. A. (Algirdas) Butkevičius

foto Dr. A. (Algirdas) Butkevičius
vergrootglas

Algirdas Butkevicius (1958) was van december 2012 tot november 2016 minister-president van Litouwen. Hij is leider van de Litouwse sociaaldemocraten. Butkevicius is architect en econoom en werkte onder meer in de financiële sector. Sinds 1996 is hij parlementslid en in 2004-2005 was hij minister van Financiën en in 2006-2008 minister van Vervoer en Communicatie.

in de periode 2012-2016: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

Voornaam (roepnaam)

(Algirdas)

2.

Personalia

land
Litouwen

geboorteplaats en -datum
Radviliškis, 19 november 1958

3.

Partij/stroming

partij
LSDP (Lietuvos socialdemokratu partija, Litouwse Sociaaldemocratische Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • architect, van 1985 tot 1990
  • plaatsvervangend Gouverneur van Vilkaviskis, van 1991 tot 1995
  • directeur marktonderzoek en marketing, beleggingsmaatschappij Vilkauta, van 1995 tot 1996
  • lid Seimas (Parlement), vanaf 1996
  • minister van Financiën, van 1 mei 2004 tot 14 mei 2005 (kabinet-Brazauskas)
  • minister van Vervoer en Communicatie, van 4 juli 2006 tot 9 december 2008 (kabinet-Kirkilas)
  • voorzitter LSDP, vanaf 2009
  • minister-president van Litouwen, van 13 december 2012 tot 22 november 2016

5.

Opleiding

academische studie
  • technische economie, Technische Universiteit, tot 1984
  • management, Universiteit van Kaunus, tot 1995
  • economische wetenschappen, 2008
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven