r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Lord J. (Jonathan) Hill , baron Hill Of Oareford

foto Lord J. (Jonathan) Hill , baron Hill Of Oareford
vergrootglas

Lord Hill (1960) was van 1 november 2014 tot 15 juli 2016 lid van de Europese Commissie namens het Verenigd Koninkrijk. Hij maakte na het Brexit-referendum zijn aftreden bekend. In de Commissie-Juncker was hij belast met financiële stabiliteit, financiële dienstverlening en gezamenlijke kapitaalmarkt. Lord Hill is lid van de Conservatieve Partij. Hij was adviseur en medewerker van minister Clarke en van minister-president Major en werkte in het bedrijfsleven. In 2010 werd hij lid van het Hogerhuis en onderstaatssecretaris voor scholen. In 2013-2014 was hij leider van de Conservatieven in het Hogerhuis en minister in het kabinet-Cameron.

in de periode 2014-2016: lid Europese Commissie

1.

Voornaam (roepnaam)

J. (Jonathan)

2.

Personalia

land
Verenigd Koninkrijk

geboorteplaats en -datum
Londen, 24 juli 1960

3.

Partij/stroming

partij
Conservative Party (Conservatieve Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • medewerker wetenschappelijk bureau van de Conservatieve Partij, van 1985 tot 1986
  • speciaal adviseur van Kenneth Clarke (resp. minister van Werkgelegenheid, minister van Handel en Industrie en minister van Volksgezondheid), van 1986 tot 1989
  • werkzaam bij Lowe Bell Communications, van 1989 tot 1991
  • medewerker Number 10 Policy Unit, van 1991 tot 1992
  • politiek secretaris van minister-president John Major en hoofd Kabinet van de minister-president, van 1992 tot 1994
  • senior consultant Bell Pottinger Group, van 1994 tot 1998
  • directeur Quiller Consultants, vanaf 1998
  • lid House of Lords, van 27 mei 2010 tot 1 november 2014
  • parlementair onder-staatssecretaris voor Scholen, ministerie van Onderwijs, van 13 mei 2010 tot 7 januari 2013
  • Chancellor of the Dutchy of Lancaster (minister zonder portefeuille), van 7 januari 2013 tot 15 juli 2014 (kabinet-Cameron)
  • Leader House of Lords, van 1 juli 2013 tot 15 juli 2014
  • lid Europese Commissie, belast met financiële stabiliteit, financiële dienstverlening en gezamenlijke kapitaalmarkt, van 1 november 2014 tot 15 juli 2016 (Commissie-Juncker)

5.

Opleiding

academische studie
  • geschiedenis (MA), Trinity College, Universiteit van Cambridge

6.

Wetenswaardigheden

predicaten/adellijke titels
  • Life Pear, baron Hill of Oareford, vanaf 27 mei 2010
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven