r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

K. (Karmenu) Vella

foto K. (Karmenu) Vella
vergrootglas

Karmenu Vella (1950) is sinds 1 november 2014 lid van de Europese Commissie voor Malta. In de Commissie-Juncker is hij belast met milieu, maritieme zaken en visserij. Vella is sinds 1976 lid van het parlement van Malta en was onder meer minister van Openbare Werken, van Industrie en voor Toerisme. Die laatste post had hij opnieuw in 2013-2014.

in de periode 2014-heden: lid Europese Commissie

1.

Voornaam (roepnaam)

(Karmenu)

2.

Personalia

land
Malta

geboorteplaats en -datum
Zurrieq, 19 juni 1950

3.

Partij/stroming

partij
Labour Party (Arbeiderspartij) (sociaaldemocratisch)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • lid parlement, vanaf 1976 (in de oppositie schaduwminister voor Toerisme en voor Financiën)
  • minister van Openbare Werken, van 1981 tot 1984 (kabinet-Mintoff)
  • minister van Industrie, van 22 december 1984 tot 11 maart 1987 (kabinet-Bonnici)
  • minister voor Toerisme, van 28 oktober 1996 tot 6 september 1998 (kabinet-Sant)
  • minister voor Toerisme, van 11 maart 2013 tot oktober 2014 (kabinet-Muscat)
  • lid Europese Commissie, belast met milieu en maritieme zaken en visserij, vanaf 1 november 2014 (Commissie-Juncker)
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven