r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Dr. T. (Tibor) Navracsics

foto Dr. T. (Tibor) Navracsics
vergrootglas

De Hongaar Tibor Navracsics (1966) was van 1 november 2014 tot 1 december 2019 lid van de Europese Commissie. In de Commissie-Juncker was hij belast met onderwijs, cultuur, jongeren en sport. Hij is lid van het centrumrechtse Fidesz. Navracsics was onder meer (assistent-)hoogleraar politicologie, hoofd van het Bureau van de partijleider, parlementslid en fractievoorzitter van Fidesz. In 2010-2014 was hij minister van Overheidsadministratie en Justitie en in 2014 was hij minister van Buitenlandse Zaken.

in de periode 2014-2019: lid Europese Commissie

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Tibor)

2.

Personalia

land
Hongarije

geboorteplaats en -datum
Veszprém, 13 juni 1966

3.

Partij/stroming

partij
Fidesz – Magyar Polgári Szövetség (Alliantie van Jonge Democraten) (centrumrechts)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • gerechtssecretaris Rechtbank te Veszprém, van 1990 tot 1992
  • lector sociale wetenschappen, Universiteit van Veszprém, van 1990 tot 1992
  • onderzoeker bij het parlement van de regio Veszprém, van 1992 tot 1993
  • assistent-hoogleraar politieke wetenschappen, Economische Universiteit van Boedapest, van 1993 tot 1997
  • hoogleraar politieke wetenschappen, Economische Universiteit van Boedapest, van 1997 tot 2001
  • hoofd afdeling voorlichting, Kabinet van minister-president Orbán, van 1999 tot 2002
  • bijzonder hoogleraar Eötvös Loránd Universiteit, vanaf 2001
  • hoofd afdeling politieke analyse, parlementsfractie Fidesz, van 2002 tot 2003
  • hoofd Bureau van de partijvoorzitter van Fidesz, van 2003 tot 2006
  • lid Nationale Vergadering (parlement), van 2006 tot september 2014
  • fractievoorzitter Fidesz, Nationale Vergadering, van 2006 tot 2010
  • minister van Overheidsadministratie en Justitie, van 29 mei 2010 tot 6 juni 2014 (kabinet-Orbán)
  • minister van Buitenlandse Zaken en Handel, van 6 juni 2014 tot 23 september 2014 (kabinet-Orbán)
  • lid Europese Commissie, belast met onderwijs, cultuur, sport en jongeren, van 1 november 2014 tot 1 december 2019 (Commissie-Juncker)

5.

Nevenfuncties

vorige
  • docent Lerarenopleiding te Szombathely, van 1992 tot 1998
  • secretaris-generaal Hongaarse vereniging voor politieke wetenschappen, van 1998 tot 2000

6.

Opleiding

academische studie
  • rechten, Eötvös Loránd Universiteit (ELTE)
  • politieke wetenschappen, Eötvös Loránd Universiteit (ELTE)
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven