r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

M. (Miguel) Arias Cañete

foto M. (Miguel) Arias Cañete
vergrootglas

De Spanjaard Miguel Arias Cañete (1950) is sinds 1 november 2014 lid van de Europese Commissie. In de Commissie-Juncker heeft hij de portefeuille klimaatactie en energie. Cañete is lid van de Partido Popular, de centrumrechtse partij van Spanje. Hij was senator, Kamerlid, lid van het Europees Parlement, minister van Landbouw, Voedselvoorziening en Visserij (2000-2004) en minister van Landbouw, Voedselvoorziening en Milieu (2011-2014).

in de periode 2014-heden: lid Europese Commissie

1.

Voornaam (roepnaam)

(Miguel)

2.

Personalia

land
Spanje

geboorteplaats en -datum
Madrid, 24 februari 1950

3.

Partij/stroming

partij
  • AP (Alianza Popular, Volksalliantie) (centrumrechts)
  • PP (Partido Popular, Volkspartij) (centrumrechts)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • landsadvocaat Belastingdienst te Jerez de la Frontera, vanaf 1974
  • landsadvocaat Belastingdienst te Cádiz, tot 1978
  • hoogleraar rechtswetenschap, Universiteit van Cádiz, van 1978 tot 1982
  • lid Parlement van Andalusië, van 23 mei 1982 tot 22 juni 1986
  • lid Senaat, van 28 oktober 1982 tot 22 juni 1986
  • lid Europees Parlement, van 10 juni 1987 tot 13 juni 1999
  • lid departementale raad van Jerez de la Frontera, van 28 mei 1995 tot 27 april 2000
  • lid Senaat, van 12 maart 2000 tot 14 maart 2004
  • minister van Landbouw, Voedselvoorziening en Visserij, van 27 april 2000 tot 18 april 2004 (kabinet-Aznar)
  • lid Cortes (parlement), van 2 april 2004 tot 1 juli 2014 (voor Cádiz, vanaf 2008 voor Madrid)
  • minister van Milieu, Voedselvoorziening en Landbouw, van 22 december 2011 tot 28 april 2014 (kabinet-Rajoy)
  • lid Europese Commissie, belast met klimaatactie en energie, vanaf 1 november 2014 (Commissie-Juncker)
  • waarnemend eurocommissaris belast met energie-unie, vanaf 1 februari 2019 (Commissie-Juncker)

5.

Opleiding

academische studie
  • rechten, Universiteit Complutense te Madrid, tot 1974

6.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
4 kinderen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven