r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Ch. (Christos) Stylianides

foto Ch. (Christos) Stylianidesvergrootglas

De Cyprioot Christos Stylianides (1958) is sinds 1 november 2014 lid van de Europese Commissie. In de Commissie-Juncker is hij belast met humanitaire hulp. Stylianides is lid van het Cypriotische parlement voor DISY, de centrumrechtse partij van Cyprus. Als partijfunctionaris hield hij zich bezig met Europese zaken. Van huis uit is hij kaakchirurg.

in de periode 2014-heden: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

voornaam (roepnaam)

(Christos)

2.

personalia

land
Cyprus

geboorteplaats en -datum
Nicosia, 26 juni 1958

3.

partij/stroming

partij
Democratic Rally (DISY) (Dimokratikos Sinagermos, Democratische Coalitie) (christendemocratisch)

4.

hoofdfuncties en beroepen

hoofdfuncties en beroepen
  • kaakchirurg
  • regeringswoordvoerder (van president Clerides), van maart 1998 tot 2006
  • lid parlement, vanaf mei 2006
  • commissaris voor Europese Zaken, Democratic Rally (DISY), van 2006 tot 2008
  • coördinator voor binnenlandse zaken, Democratic Rally (DISY), van 2008 tot 2012
  • partijfunctionaris belast met Europese zaken en adviseur van president Anastasiades, Democratic Rally (DISY), van juni 2012 tot 1 maart 2013
  • regeringswoordvoerder, van 1 maart 2013 tot oktober 2014
  • lid Europese Commissie, belast met humanitaire hulp en crisismanagement, vanaf 1 november 2014 (Commissie-Juncker)

5.

nevenfuncties

vorige
  • lid Parlementaire Vergadering Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE)

6.

opleiding

academische studie
  • tandheelkunde en kaakchirurgie

post-academisch onderwijs
  • politicologie, internationale betrekkingen en Europese studies in Engeland en de VS

7.

activiteiten

op het gebied van de EU
  • Door de Europese Raad op 23 oktober 2014 benoemd tot speciale coördinator voor de ebolacrisis

8.

wetenswaardigheden

algemeen
  • Als regeringswoordvoerder en lid van de Nationale Raad was hij betrokken bij de onderhandelingen van Cyprus over toetreding tot de EU

9.

familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
1 zoon

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven