r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Mw. V. (Vĕra) Jourová

foto Mw. V. (Vĕra) Jourová
vergrootglas

De Tsjechische Vera Jourová (1964) is sinds 1 november 2014 lid van de Europese Commissie. In de Commissie-Juncker is zij belast met justitie, consumentenrechten en gendergelijkheid. Mevrouw Jourová is lid van de liberaal-populistische partij ANO 2011 (Burgeractie). Sinds januari 2014 was zij minister voor regionale ontwikkeling, daarvoor was zij onderminister

in de periode 2014-heden: lid Europese Commissie

1.

Voornaam (roepnaam)

(Vĕra)

2.

Personalia

land
Tsjechië

geboorteplaats en -datum
Trebic, 18 augustus 1964

3.

Partij/stroming

partij
  • CSSD (Ceská strana sociálne demokratická, Tsjechische Sociaaldemocratische Partij), van 2003 tot 2009
  • EDS (Evropská demokratická strana, Europese Democratische Partij), van 2009 tot 2011
  • ANO 2011 (Akce nespokojených obcanu, Actie van ontevreden burgers; ano betekent 'ja') (liberaal-populistisch)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • advocaat
  • plaatsvervangend directeur Gemeentelijk Cultureel Centrum te Trebic, vanaf 1991
  • gemeenteambtenaar te Trebic, tot 2000
  • werkzaam bij DHV, vanaf 2000 (personeelsbeleid, regionale ontwikkeling, EU-fondsen)
  • hoofd afdeling regionale ontwikkelingsautoriteit, van 2001 tot 2003
  • ambtenaar belast met Europese integratie, ministerie voor Regionale Ontwikkeling, van 2003 tot 2004
  • viceminister voor regionale ontwikkeling, van 22 november 2004 tot februari 2006
  • vicevoorzitter ANO, vanaf 15 maart 2013
  • lid Parlement, van 26 oktober 2013 tot 2014
  • minister voor regionale ontwikkeling, van 29 januari 2014 tot 3 oktober 2014 (kabinet-Sobotka)
  • lid Europese Commissie, belast met justitie, consumentenrechten en gendergelijkheid, vanaf 1 november 2014 (Commissie-Juncker)

5.

Opleiding

academische studie
  • cultuur, Karels Universiteit te Praag
  • rechten, Karels Universiteit te Praag

6.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gescheiden

kinderen
1 zoon en 1 dochter

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven