r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

P. (Pierre) Moscovici

foto P. (Pierre) Moscovici
vergrootglas

Pierre Moscovici (1957) is sinds 1 november 2014 het Franse lid van de Europese Commissie. In de Commissie-Juncker heeft hij de portefeuille economische en financiële zaken, belastingen en douaneunie. Moscovici was partijfunctionaris en Kamerlid voor de PS en in 1997-2002 minister voor Europese zaken. In 2008-2012 was hij voorzitter van de agglomeratie Montbéliard en daarna twee jaar minister van Economische Zaken en Financiën. In 2014 werd Moscovici weer Kamerlid. Verder was hij twee periodes lid van het Europees Parlement en is hij gemeenteraadslid.

in de periode 2014-heden: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Pierre)

2.

Personalia

land
Frankrijk

geboorteplaats en -datum
Parijs, 16 september 1957

3.

Partij/stroming

partij
PS (Partic Socialiste, Socialistische Partij) (sociaaldemocratisch)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • secretaris deskundigengroep PS, van 1986 tot 1988
  • adviseur van minister van Onderwijs L. Jospin, van 1988 tot 1990
  • raadadviseur Planbureau en hoofds afdeling financiering en modernisering van de economie, 1990
  • secretaris PS, van 1990 tot 1992
  • penningmeester PS, van 1992 tot 1994
  • lid Europees Parlement, van 19 juli 1994 tot 5 juni 1997
  • lid gemeenteraad van Montbéliard, van 18 juni 1995 tot 8 maart 2008
  • lid Nationale Vergadering, van 12 juni 1997 tot 4 juli 1997 (voor het kiesdistrict Doubs IV)
  • minister voor Europese Zaken, van 4 september 1997 tot 6 mei 2002 (kabinet-Jospin)
  • lid algemene raad, regio Franche-Comté, van 28 maart 1998 tot 15 maart 2004
  • lid algemene raad van Doubs, van 28 maart 1998 tot 19 maart 2001
  • lid Europees Parlement, van 20 juli 2004 tot 25 juni 2007
  • lid Nationale Vergadering, van 20 juni 2007 tot 21 juli 2012 (voor het kiesdistrict Doubs IV)
  • lid gemeenteraad van Valentigney, vanaf 9 maart 2008
  • voorzitter Gemeenschapsraad, regio Montbéliard, van 12 april 2008 tot 29 juni 2012
  • minister van Economische Zaken en Financiën, van 16 mei 2012 tot 31 maart 2014 (kabinetten-Ayrault I en II)
  • lid Nationale Vergadering, van 5 mei 2014 tot oktober 2014 (voor het kiesdistrict Doubs IV)
  • lid Europese Commissie, belast met economische en financiële zaken, belastingen en douaneunie, vanaf 1 november 2014 (Commissie-Juncker)

5.

Opleiding

academische studie
  • economie, IEP (l'Institut d'études politiques) te Parijs
  • filosofie, ENA (École nationale d'administration), van 1982 tot 1984
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven