r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

M. (Martine) Reicherts

foto M. (Martine) Reicherts
vergrootglas

Martine Reicherts (1957) was in 2014 interim-commissaris namens Luxemburg voor Justitie, grondrechten en burgerschap. Zij was directeur-geneaal van het directoraat officiële publicaties van de EU en daarvoor topambtenaar voor bestuurszaken en personeelsbeleid van de EU, woordvoerder van de Europese Commissie en plaatsvervangend hoofd van het kabinet van commissievoorzitter Santer. Zij is tevens yogalerares.

in de periode 2014: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Martine)

2.

Personalia

land
Luxemburg

geboorteplaats en -datum
Luxemburg, 13 mei 1957

3.

Partij/stroming

partij
LSAP (Lëtzebuerger Sozialistech Aarbechterpartei)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • ambtenaar directoraat-generaal Wetenschap, Onderzoek en Ontwikkeling, van februari 1984 tot maart 1984
  • ambtenaar Kabinet van voorzitter van de Europese Commissie, van april 1985 tot januari 1989
  • staflid Kabinet van eurocommisssaris J. Dondelinger, van januari 1989 tot januari 1991
  • assistent van de directeur-generaal, directoraat-generaal interne markt, van januari 1991 tot januari 1993
  • plaatsvervangend chef Kabinet van eurocommissaris R. Steichen, van januari 1993 tot januari 1995
  • plaatsvervangend chef Kabinet van J. Santer, voorzitter van de Europese Commissie, van januari 1995 tot maart 1998
  • woordvoerder van de Europese Commissie, van maart 1998 tot september 1999
  • directeur Bestuurzaken en Personeelsbeleid, directoraat-generaal Personeel en Administratie van de EU te Luxemburg, van 1999 tot 2003
  • directeur-generaal Burerau voor Infrastructuur en Logistiek in Luxemburg, van januari 2003 tot juli 2007
  • directeur-generaal directoraat OPOCE (Bureau voor Officiële Publicaties van de EU), van juli 2007 tot 1 juli 2014
  • yogalerares, Internationaal Instituut voor Yoga, van 2006 tot 2012
  • lid Europese Commissie, belast met justitie, burgerrechten en burgerschap (Commissie-Barroso II), van 16 juli 2014 tot 1 november 2014

5.

Opleiding

academische studie
  • rechten, Universiteit Parijs II en Universiteit te Aix en Provence
  • studie Universiteit van Nice
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven