r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Dr. C.G.A. (Alexander) Stubb

foto Dr. C.G.A. (Alexander) Stubb
vergrootglas

Alexander Stubb (1968) was van 24 juni 2014 tot 29 mei 2015 minister-president van Finland. Sinds mei 2015 is hij minister van Financiën. Stubb is voorzitter van de conservatief-nationale Nationale Coalitiepartij (Kokoomus). Hij was diplomaat bij de EU en hoogleraar in Brugge. In 2004-2008 zat hij in het Europees Parlement. Daarna was hij minister van Buitenlandse Zaken en van Europese Zaken en Buitenlandse Handel.

in de periode 2014-2015: regeringsleider/staatshoofd EU-land

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Cai-Göran Alexander (Alexander)

2.

Personalia

land
Finland

geboorteplaats en -datum
Helsinki, 1 april 1968

3.

Partij/stroming

partij
Kok (Kansallinen Kokoomus, Nationale Coalitiepartij) (conservatief-liberaal)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • onderzoeker, Permanente Vertegenwoordiging van Finland bij de EU, van 1999 tot 2001
  • lid Finse onderhandelingsdelegatie over het Verdrag van Nice, van 1999 tot 2001
  • hoogleraar Europa College te Brugge, vanaf 2000
  • adviseur van Romano Prodi, voorzitter van de Europese Commissie, vanaf 2001
  • lid Task Force voor de Europese Conventie, van 2001 tot 2003
  • diplomaat, Permanente Vertegenwoordiging van Finland bij de EU, van 2003 tot 2004
  • lid Europees Parlement, van 20 juli 2004 tot 2008
  • minister van Buitenlandse Zaken, van 4 april 2008 tot 22 juni 2011 (kabinetten-Vanhanen en -Kiviniemi)
  • lid Eduskunta (parlement), vanaf 20 april 2011
  • minister van Europese Zaken en Buitenlandse Handel, van 22 juni 2011 tot 24 juni 2014 (kabinet-Katainen)
  • voorzitter Kokoomus, vanaf 16 juni 2014
  • minister-president van Finland, van 24 juni 2014 tot 29 mei 2015
  • minister van Financiën, vanaf 29 mei 2015 (kabinet-Sipilä)

5.

Opleiding

academische studie
  • economie en politicologie, Furman University College (South-Carolina, VS)
  • Franse taal en cultuur, Universiteit Sorbonne te Parijs
  • europese studies (MA), Europa College te Brugge
  • internationale politiek (PhD), Londen School of Economics and Political Sciences

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was beroepsijshockeyer
  • Hijzelf is een fanatiek sporter (marathons, triatlons)

7.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
1 zoon en 1 dochter

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven