r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

J. (Jan) Huitema MSc

foto J. (Jan) Huitema MSc
vergrootglas
bron: European Parliament 2019
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Jan Huitema (1984) is sinds 1 juli 2014 lid van het Europees Parlement voor de VVD. Hij maakt deel uit van de fractie Renew Europe. De heer Huitema is lid van de commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid. De heer Huitema is melkveehouder in het Friese Makkinga en was werkzaam als beleidsmedewerker van onder andere Jan Mulder (VVD-lid in het Europees Parlement).

VVD
in de periode 2014-heden: lid Europees Parlement

1.

Voornaam (roepnaam)

(Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Heerenveen, 5 juli 1984

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 2008

fractie Europees Parlement
  • Alliantie van Liberalen en Democraten voor Europa (ALDE), van juli 2014 tot juli 2019
  • Fractie Renew Europe, vanaf juli 2019

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • beleidsmedewerker van Jan Mulder, lid Europees Parlement, tot 2009
  • melkveehouder te Makkinga, vanaf 2009 (130 melkkoeien)
  • lid Europees Parlement, vanaf 1 juli 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Europese (parlements)commissies e.d.

  • lid commissie landbouw en plattelandsontwikkeling, van juli 2014 tot juli 2019
  • plaatsvervangend lid commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid, van juli 2014 tot juli 2019
  • lid delegatie voor de betrekkingen met Canada, vanaf juli 2014
  • plaatsvervangend lid delegatie voor de betrekkingen met Australië en Nieuw-Zeeland, van juli 2014 tot 21 oktober 2014
  • plaatsvervangend lid commissie landbouw en plattelandsontwikkeling, vanaf 11 juli 2019
  • plaatsvervangend lid commissie visserij, vanaf 11 juli 2019
  • lid commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid, vanaf 11 juli 2019

7.

Nevenfuncties

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
ambassadeur Olster Stichting De IJssellinie, vanaf 14 februari 2018

8.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

9.

Activiteiten

als Europarlementariër


op het gebied van de EU (2/12)
  • Schreef in 2018 als schaduwrapporteur een verslag over de bevordering van schonere wegvoertuigen
  • Schreef in 2018 als schaduwrapporteur een verslag over organische verontreinigende stoffen

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

10.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd bij de Europese verkiezingen 2014 met voorkeurstemmen gekozen. Hij kreeg ruim 26.000 stemmen.
  • Werd in 2015 door The Parliament Magazine uitgeroepen tot landbouwpoliticus van het jaar.
 

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven