r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Drs. A.M.C. (Anne-Marie) Mineur

foto Drs. A.M.C. (Anne-Marie) Mineur
vergrootglas
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Anne-Marie Mineur (1967) was van 1 juli 2014 tot 2 juli 2019 lid van het Europees Parlement voor de SP. Mevrouw Mineur was lid van de commissie internationale handel. Zij was medewerker van een sociale-werkvoorzieningsbedrijf en fractievoorzitter van de SP in Provinciale Staten van Utrecht. Eerder was zij raadslid in De Bilt en betrokken bij onderzoek naar verwijzing binnen teksten met behulp van de computer.

SP
in de periode 2014-2019: lid Europees Parlement

1.

Voornaam (roepnaam)

(Anne-Marie)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oss, 14 mei 1967

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), vanaf 2003

fractie Europees Parlement
Confederale fractie Europees Unitair Links/Noord Groen Links

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Provinciale Staten van Utrecht, van 11 maart 2011 tot 1 juli 2014
  • medewerker beleid en communicatie "Biga Groep b.v./Sociale Werkvoorziening", van mei 2012 tot 1 januari 2013
  • lid Europees Parlement, van 1 juli 2014 tot 2 juli 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Europese (parlements)commissies e.d.

  • lid commissie internationale handel, vanaf juli 2014
  • plaatsvervangend lid commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid, van juli 2014 tot januari 2017
  • plaatsvervangend lid subcommissie mensenrechten, vanaf juli 2014
  • lid delegatie voor de parlementaire commissie Cariforum-EU, vanaf juli 2014
  • plaatsvervangend lid delegatie voor de betrekkingen met India, vanaf juli 2014
  • plaatsvervangend lid commissie verzoekschriften, vanaf januari 2017

7.

Nevenfuncties

vorige (2/3)
  • lid bestuur "Biga Groep b.v./Sociale Werkvoorziening", van mei 2006 tot mei 2012
  • lid Rekenkamer, gemeente De Bilt, van maart 2010 tot juni 2012

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

8.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

9.

Activiteiten

als Europarlementariër


op het gebied van de EU (2/6)
  • verslagen als schaduwrapporteur over het onderhandelingsmandaat voor handelsbesprekingen tussen de EU en Nieuw-Zeeland/Australië
  • schaduwrapporteur over een mededeling over het gebruik van blockchain in internationale handel en mogelijke beleidskaders

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven