r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Kolencentrale Eemshaven stoot te veel kwik uit

donderdag 23 januari 2014, 13:46

DEN HAAG (PDC) - De kolencentrale van RWE/Essent, die op proef draait in de Eemshaven, stoot volgens verschillende milieuorganisaties te veel giftig kwik uit. De organisaties hebben beroep aangetekend tegen de vergunning die de kolencentrale kreeg van de drie noordelijke provincies.

In de vergunning is vastgelegd dat de kolencentrale per jaar 95 kilo kwik mag uitstoten en 1,4 kilo kwik mag lozen via het afvalwater. In opdracht van verschillende milieuorganisaties heeft de Radboud Universiteit Nijmegen onderzoek gedaan naar het effect van deze lozingen. Zij komt tot de conclusie dat de kolencentrale het Waddengebied met 3 procent extra belast.

De Raad van State houdt op 3 februari 2014 een hoorzitting naar aanleiding van de klachten van de milieuorganisaties. Dit adviesorgaan wees de vergunning voor de kolencentrale in 2011 al af vanwege milieurisico's. Milieuorganisatie Greenpeace verwacht dat dat ook dit keer zal gebeuren.

Bron: Trouw/RTV Noord

Delen

Terug naar boven