r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Dr. L. (Laimdota) Straujuma

foto Dr. L. (Laimdota) Straujuma
vergrootglas

Laimdota Straujuma (1951) is een centrumrechtse Letse politica. Van 22 januari 2014 tot 11 februari 2016 was zij minister-president. Mevrouw Straujuma was lange tijd als wetenschapper verbonden aan een economische instituut en daarna werkzaam bij het planbureau en bij het Staatsbureau voor economisch advies. In 1999-2007 was zij staatssecretaris van Landbouw en daarna van regionale ontwikkeling en lokaal bestuur. In 2011 werd zij minister van Landbouw in het kabinet-Dombrovskis.

in de periode 2014-2016: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

Voornaam (roepnaam)

(Laimdota)

2.

Personalia

land
Letland

geboorteplaats en -datum
24 februari 1951

3.

Partij/stroming

partij
  • TP (Tautus Parija, Volkspartij) (centrumrechts), tot 2002
  • JL (Jaunais Laiks, Nieuw-Tijdperkpartij), van 2002 tot 2011 (conservatief-liberaal)
  • JL (Jaunais Laiks, Nieuw-Tijdperkpartij), vanaf 2013

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • wetenschappelijk medewerker Instutuut voor Welvaartswetenschappen, Academie voor Wetenschappen van Letland, van 1973 tot 1988
  • medewerker Centraal Planbureau van Letland, van 1988 tot 1991
  • wetenschappelijk onderzoeker, van 1991 tot 1992
  • voorzitter Raad van Bestuur Staatsadviesorgaan voor Economische Ontwikkeling, van 1993 tot 1999
  • onderstaatssecretaris van Landbouw, van november 1999 tot oktober 2000
  • staatssecretaris van Landbouw, van 9 oktober 2000 tot 1 januari 2007
  • lid Raad van Bestuur Letse Hypotheek- en Landbank, van 2002 tot juli 2007
  • staatssecretaris van regionale ontwikkeling en lokaal bestuur, van 1 januari 2007 tot januari 2011
  • staatssecretaris van milieubescherming, van januari 2011 tot 25 oktober 2011
  • minister van Landbouw, van 25 oktober 2011 tot 22 januari 2014 (kabinet-Dombrovskis)
  • minister-president van Letland, van 22 januari 2014 tot 11 februari 2016

5.

Opleiding

academische studie
  • wis- en natuurkunde, Universiteit van Letland te Riga, van 1968 tot 1973

promotie
  • economische wetenschappen, Universiteit van Letland, 1992
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven