r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

X. (Xavier) Bettel

foto X. (Xavier) Bettel
vergrootglas

Xavier Bettel (1973) is sinds 4 december 2013 minister-president van Luxemburg. Hij werd in 2011 leider van de Luxemburgse liberalen (Democratische Partij). Xavier Bettel was lange tijd advocaat en werd als 26-jarige in 1999 parlementslid. In november 2011 werd hij tot burgemeester van Luxemburg gekozen. Hij vormde na de verkiezingen van 2013 een regering met de sociaaldemocraten.

in de periode 2013-heden: regeringsleider/staatshoofd EU-land

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

Xavier (Xavier)

2.

Personalia

land
Luxemburg

geboorteplaats en -datum
Luxemburg, 3 maart 1973

3.

Partij/stroming

partij
DP (Demokratesch Partei, Democratische Partij) (liberaal), vanaf 1988

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • advocaat, tot november 2011
  • lid Kamer van Afgevaardigden, vanaf juni 1999
  • lid gemeenteraad van Luxemburg, van oktober 1999 tot november 2011
  • burgemeester van Luxemburg, van 24 november 2011 tot 4 december 2013
  • voorzitter DP, vanaf 29 januari 2013
  • minister-president van Luxemburg, minister van communicatie en media en minister van religie, vanaf 4 december 2013

5.

Partijpolitieke functies

vorige
  • voorzitter DP, afdeling Luxemburg-centrum, vanaf 1991
  • vicevoorzitter JDL (Jong Democraten en Liberalen), van 1994 tot 2002

6.

Opleiding

academische studie
  • Europees recht, Universiteit van Nancy
  • zeerecht en kerkelijk recht, Universiteit Aristoteles te Thessaloniki

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in 1999 met 26 jaar het jongste parlementslid

8.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd met een man, mei 2015

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven