r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij M Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

D. (Dubravka) Šuica

Dubravka Šuica (1957) is sinds 1 december 2019 lid van de Europese Commissie namens Kroatië. In de Commissie-Von der Leyen heeft zij de portefeuille democratie en demografie. Zij is lid van de christendemocratische partij HDZ en was voor die partij parlementslid (2001-2009). In 2013-2019 was zij lid van het Europees Parlement. Zij studeerde in Zagreb Engels en Duits en was lerares en schooldirecteur. In 2001-2011 was mevrouw Suica burgemeester van Dubrovnik.

in de periode 2019-heden: lid Europese Commissie

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Dubravka)

2.

Personalia

land
Kroatië

geboorteplaats en -datum
Dubrovnik, 20 mei 1957

3.

Partij/stroming

partij
HDZ (Hrvatska demokratska zajednica, Kroatische christendemocratische partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • lerares Engels en Duits, middelbare scholen te Dubrovnik
  • directeur middelbare school te Dubrovnik, van 1996 tot 2001
  • lid Parlement, van 2000 tot 2011
  • burgemeester van Dubrovnik, van oktober 2001 tot juni 2009
  • vicepresident Congres van Locale en regionale autoriteiten, Raad van Europa, van 2004 tot 2013
  • lid Europees Parlement, van 1 juli 2013 tot 1 december 2019
  • lid Europese Commissie, belast met democratie, demografie en de conferenties over de toekomst van de EU, vanaf 1 december 2019 (Commissie-Von der Leyen)

5.

Opleiding

academische studie
  • Engels en Duits, Universiteit van Zagreb
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven