r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Dr. E. (Enrico) Letta

foto Dr. E. (Enrico) Letta
vergrootglas

Enrico Letta (1966) was van 28 april 2013 tot 22 februari 2014 minister-president van Italië. Hij was tot 2013 de 'tweede man' van de Democratische Partij (PD) en leidt een coalitie met de PSL. Eerder was hij minister van minister van Europese Zaken (1998-1999) en van Industrie, Handel en Midden- en Kleinbedrijf (1999-2001). In 2006-2008 was hij staatssecretaris bij minister-president Prodi.

in de periode 2013-2014:

1.

Voornaam (roepnaam)

(Enrico)

2.

Personalia

land
Italië

geboorteplaats en -datum
Pisa, 20 augustus 1966

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • DCI (Democrazia Christiana)
  • PPI (Partito Popolare Italiano), van 1994 tot 2002 (voorzetting van de DC)
  • DL (Democrazia e Libertà), van 2002 tot 2007
  • PD (Partido Democratica, Democratische Partij), vanaf 2007

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • minister voor Europese Zaken, van 21 oktober 1998 tot 22 december 1999 (kabinet-D'Alema)
  • minister voor Industrie, Handel en Midden- en Kleinbedrijf, van 22 november 1999 tot 11 juni 2001
  • lid Kamer van Afgevaardigden, van 2001 tot 2004
  • lid Europees Parlement, van 20 juli 2004 tot 28 april 2006 (lid van de ALDE-fractie)
  • lid Kamer van Afgevaardigden, van 2006 tot 2013
  • secretaris ministerraad, kabinet-Prodi, van 2006 tot mei 2008
  • minister-president van de Republiek Italië, van 28 april 2013 tot 22 februari 2014
  • hoogleraar Institut d'Etudes politiques de Paris, vanaf april 2014

5.

Partijpolitieke functies

vorige
  • voorzitter Jeugdbeweging van de EVP, van 1991 tot 1995
  • plaatsvervangend secretaris PPI, vanaf 1997
  • plaatsvervangend partijleider PD, vanaf november 2009

6.

Opleiding

academische studie
  • internationaal recht, St. Anna School voor hoger onderwijs, Universiteit van Pisa

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was hoogleraar

8.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
3 kinderen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven