r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

J.F. (John) Kerry

foto J.F. (John) Kerry
vergrootglas

John Kerry (1943) is sinds 1 februari 2013 minister van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten. Hij was achtentwintig jaar senator voor Massachusetts en in 2009-2013 voorzitter van de Senaatscommissie voor buitenlandse zaken. In 2004 verloor hij als Democratisch kandidaat de presidentsverkiezingen. Kerry studeerde politicologie en rechten en was onder meer officier van justitie en plaatsvervangend Gouverneur van Massachusetts.

in de periode 2013-heden: minister buitenlandse zaken VS

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

John Forbes (John)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Aurora (Col., VS), 11 december 1943

levensbeschouwing
Rooms-Katholiek

3.

Partij/stroming

partij
Democratic Party

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • substituut-officier van justitie, van januari 1977 tot 1979
  • eigenaar advocatenkantoor, vanaf 1979
  • plaatsvervangend Gouverneur van Massachusetts, van 6 maart 1983 tot 2 januari 1985 (onder Michael Dukakis)
  • lid Senaat, van 3 januari 1985 tot 1 februari 2013 (voor Massachusetts)
  • presidentskandiaat, 2004
  • minister van Buitenlandse Zaken ('secretary of state') van de Verenigde Staten van Amerika, vanaf 1 februari 2013

5.

Opleiding

academische studie
  • politcologie, Yale University, van 1962 tot 1966
  • rechten, Boston College Law School, tot 1976

6.

Activiteiten

op het gebied van de EU
  • Verloor in 2004 de presidentsverkiezingen van George W. Bush

7.

Wetenswaardigheden

militaire dienst
  • dienstplichtig militair (diende in 1968-1969 in Vietnam)

8.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
2 dochters en 3 stiefzonen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven