r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Ph. (Phil) Hogan

foto Ph. (Phil) Hogan
vergrootglas

Phil Hogan (1960) is sinds 1 november 2014 het Ierse lid van de Europese Commissie. In de Commissie-Juncker is hij belast met landbouw en plattelandsontwikkeling. Hogan is lid van Fine Gael, de Ierse christendemocratische partij. Hij was senator, staatssecretaris voor Openbare Werken en is sinds 1989 lid van het Ierse Lagerhuis. In 2011-2014 was hij minister voor Milieu, Gemeenschap en Lokaal Bestuur.

in de periode 2014-heden: lid Europese Commissie

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Phil)

2.

Personalia

land
Ierland

geboorteplaats en -datum
Kilkenny, 4 juli 1960

3.

Partij/stroming

partij
Fine Gael (Ierse volk, christendemocratisch)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • lid Raad County Kilkenny, van 1982 tot 2003
  • voorzitter Raad County Kilkenny, van 1985 tot 1986
  • lid Senaat, van april 1987 tot 15 juni 1989
  • voorzitter Raad County Kilkenny, van 1989 tot 1990
  • lid parlement (Dail), voor Carlow-Kilkenny, vanaf 15 juni 1989
  • staatssecretaris van Financiën, belast met Bestuur van Openbare Werken, van december 1994 tot februari 1995
  • minister voor Milieu, Gemeenschap en Lokaal Bestuur, van 9 maart 2011 tot 11 juli 2014 (kabinet-Kenny)
  • lid Europese Commissie, belast met landbouw en plattelandsontwikkeling, vanaf 1 november 2014 (Commissie-Juncker)

5.

Opleiding

academische studie
  • University College Cork
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven