r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

M. (Margaritis) Schinas

foto M. (Margaritis) Schinas
vergrootglas
bron: Europese Commissie

Margaritis Schinas (1962) is sinds 1 december 2019 lid van de Europese Commissie namens Griekenland. In de Commissie-Von der Leyen is hij belast met het bevorderen van de Europese manier van leven. De heer Schinas is lid van de centrumpartij Nieuwe Democratie en was twee jaar lid van het Europees Parlement. Hij was geruime tijd ambtenaar bij de Europese Commissie en onder meer adviseur van Commissievoorzitter Barroso. Verder was hij plaatsvervangend directeur van het directoraat-generaal Communicatie.

in de periode 2019-heden: lid Europese Commissie

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Margaritis)

2.

Personalia

land
Griekenland

geboorteplaats en -datum
Thessaloniki, 28 juli 1962

3.

Partij/stroming

partij
ND (Nea Dimokratia, Nieuwe Democratie) (cenrtumrechts)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • ambtenaar Europese Commissie, van 1990 tot 1994
  • hoofd Pers en Informatie, Vertegenwoordiging van de Europese Commissie in Griekenland, van 1994 tot 1999
  • plaatsvervangend hoofd Kabinet van eurocommissaris Loyoia de Palacio, van 1999 tot 2004
  • hoofd Kabinet van eurocommissaris Markos Kyprianou, van juni 2004 tot september 2007
  • lid Europees Parlement, van 1 oktober 2007 tot 13 juli 2009
  • speciaal adviseur bij Directoraat-Generaal Communicatie, van 2009 tot februari 2010
  • plaatsvervangend hoofd Bureau van Politieke beleidsadviseurs van José Manuel Barroso (voorzitter Europese Commissie), van februari 2010 tot april 2013
  • hoofd Griekse operaties te Athene, Directoraat-generaal voor Economische en Financiële Zaken (Europese Unie), van april 2013 tot oktober 2014
  • hoofd woordvoering Europese Commissie, vanaf november 2014
  • plaatsvervangend directeur-generaal Directoraat-Generaal voor Communicatie, van 15 december 2018 tot 1 december 2019
  • lid Europese Commissie, belast met bevorderen van de Europese manier van leven, vanaf 1 december 2019 (Commissie-Von der Leyen)

5.

Opleiding

academische studie
  • rechten (LLB), Universiteit van Thessaloniki, tot 1985
  • Europese studies en Europees bestuursrecht, Europa College te Brugge, tot 1986
  • bestuurskunde en politicologie (M.Sc), Londen School of Economics and Political Sciences te Londen, tot 1987
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven