r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Dr. T. (Tonio) Borg

foto Dr. T. (Tonio) Borg
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Tonio Borg (1957) was van 28 november 2012 tot 1 november 2014 lid van de Europese Commissie namens Malta. In de Commissie-Barroso II was hij belast met gezondheid (tot juli 2013 had hij tevens consumentenzaken in zijn portefeuille). Hij was plaatsvervangend voorzitter van de christendemocratische partij van Malta en verder onder meer minister van Binnenlandse Zaken, Justitie en Buitenlandse Zaken en vicepremier.

in de periode 2012-2014: lid Europese Commissie

1.

Voornaam (roepnaam)

(Tonio)

2.

Personalia

land
Malta

geboorteplaats en -datum
Floriana, 12 mei 1957

levensbeschouwing
Rooms-Katholiek

3.

Partij/stroming

partij
PN (Partit Nazzjonalista, Nationalistische Partij) (centrumrechts, christendemocratisch)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • advocaat, van 1980 tot 1995
  • lid Kamer van Afgevaardigden, van 1992 tot oktober 2012
  • minister van Binnenlandse Zaken, van 17 april 1995 tot 28 oktober 1996 (kabinet-Fenech Adami)
  • minister van Binnenlandse Zaken (tevens belast met lokaal bestuur, milieu, ruimtelijke ordening en staatseigendommen), van 8 september 1998 tot 12 maart 2008 (kabinetten-Fenech Adami en -Gonzi)
  • minister van Justitie, van 15 april 2003 tot 12 maart 2008 (kabinetten-Fenech Adami en -Gonzi)
  • vicepremier, van 23 maart 2004 tot oktober 2012 (kabinet-Gonzi)
  • minister van Buitenlandse Zaken, van 12 maart 2008 tot oktober 2012 (kabinet-Gonzi)
  • lid Europese Commissie, belast met gezondheidsbeleid (en tot 1 juli 2013 consumentenbeleid), van 28 november 2012 tot 1 november 2014 (Commissie-Barroso II)

5.

Nevenfuncties

vorige
  • directeur Mid-Med Bank, van 1987 tot 1992
  • lid Europese Commité tegen foltering, van 1990 tot 1995
  • lid Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa, van 1992 tot 1995
  • lid bestuur Planbureau van Malta, van 1992 tot 1995
  • docent publiekrecht, Universiteit van Malta

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • "Sint Aloysius College" (bij Paters Jezuïten)

academische studie
  • rechten, Universiteit van Malta, tot 1979 (cum laude)

7.

Activiteiten

op het gebied van de EU
  • In het Europees Parlement was er veel oppositie bij linkse en liberale fracties tegen zijn benoeming omdat Borg in hun ogen te conservatief-christelijk is.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Was actief in de christendemocratische studentenbeweging

9.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
3 kinderen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven