r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Drs. M.E. (Marit) Maij

foto Drs. M.E. (Marit) Maij
vergrootglas
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Zich kleurrijk kledend PvdA-Tweede Kamerlid met veel belangstelling voor het buitenland. Zij was dan ook actief als woordvoerder Europese zaken, rapporteur voor de Brexit en afgevaardigde naar het parlement van de Raad van Europa. Het grootste deel van haar loopbaan werkte zij bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, met tweemaal een post in het buitenland. Hield zich als Kamerlid ook enige tijd bezig met het asielbeleid en was een jaar fractiesecretaris. Dochter van oud-CDA-minister en commissaris van de Koningin Hanja Maij. Kon ondanks haar achtergrond als diplomate scherp debatteren.

PvdA
in de periode 2012-2017: lid Tweede Kamer

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Marit Elisabeth (Marit)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Apeldoorn, 16 januari 1972

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • hoofd afdeling consulaire zaken en lid management-team, ministerie van Buitenlandse Zaken, van augustus 2011 tot september 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 2012 tot 23 maart 2017
  • ambtenaar (migratiegezant) ministerie van Buitenlandse Zaken, vanaf mei 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/6)
  • docent Nederlands, taalles aan vluchtelingen en achtergestelde allochtone vrouwen in Den Haag, Organisatie 'Taal aan Zee', vanaf maart 2015
  • bestuursvoorzitter Nederlands Nationaal Comité UN Women, vanaf juli 2018

vorige (2/6)
  • lid IPU (Interparlementaire Unie), van januari 2013 tot april 2017
  • voorzitter Nederlandse delegatie AWEPA (Association of European Parliamentarians with Africa), vanaf 24 september 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Defensie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 20 november 2012 tot 23 maart 2017
  • rapporteur Brexit (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 13 oktober 2016 tot 23 maart 2017 (met Pieter Omtzigt)

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2017 samen met Anne Mulder (VVD) een initiatiefwetsvoorstel in over wettelijke regels over de informatiepositie van de Staten-Generaal met betrekking tot de Europese Unie (34.695)
  • Was in 2012-2014 woordvoerder asiel- en migratiebeleid

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zij groeide op in Noordwijk en Eindhoven
  • Haar zus Hester is gedeputeerde in Overijssel

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven