r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij M Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Sj.W. (Sjoerd) Sjoerdsma MSc

foto Sj.W. (Sjoerd) Sjoerdsma MSc
vergrootglas
bron: D66
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Sjoerd Sjoerdsma (1981) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van D66. Hij was als diplomaat betrokken bij de uitzending van Nederlandse militairen naar Soedan en bij het opstarten van de missie in Kunduz. In de Palestijnse gebieden was hij verantwoordelijk voor de mensenrechtenprojecten en rapportages over de politieke situatie en het vredesproces. De heer Sjoerdsma is woordvoerder buitenlandse zaken, vredesmissies, wapenexportbeleid, internationaal strafrecht en economische zaken.

D66
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Sjoerd Wiemer (Sjoerd Wiemer)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Eindhoven, 10 juli 1981

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • diplomaat, Nederlandse ambassade te Kabul (Afghanistan), van juli 2010 tot augustus 2011
  • diplomaat, Bureau Nederlandse vertegenwoordiging bij de Palestijnse Autoriteit te Ramallah, van augustus 2011 tot 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 september 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Parlementaire Assemblee NAVO, vanaf februari 2019

vorige (2/3)
  • voorzitter NJR (Nationale Jeugdraad), van mei 2008 tot januari 2009
  • lid bestuur Stichting Machiavelli, van 1 juni 2018 tot 1 april 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/7)
  • Bracht in 2019 de initiatiefnota 'Vrij zijn om niet te geloven' uit. Daarin staat een pleidooi voor een actievere opstelling bij het aankaarten van de positie van vervolgde atheïsten. (35.264)
  • Nam in 2021 samen met Joost Sneller van Vera Bergkamp de verdediging over van een initiatiefwetsvoorstel over regulering van de beroeps- of bedrijfsmatige hennepteelt en de bereiding, bewerking en verwerking van hennep en hasjiesj voor coffeeshops. Het wetsvoorstel ligt bij de Eerste Kamer. (34.165)

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Groeide op in Limbricht

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven