r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij M Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Drs. H. (Henk) Nijboer

foto Drs. H. (Henk) Nijboer
vergrootglas
bron: Flickr / Partij van de Arbeid
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Henk Nijboer (1983) is vanaf 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van de PvdA. Hij was ambtenaar op het ministerie van Financiën. In 2003-2007 was hij lid van Provinciale Staten van Groningen. Verder was hij in Leiden wetenschappelijk onderzoeker naar gedragseconomie en de sociale zekerheid. De heer Nijboer is woordvoerder financiën, wonen, ruimtelijke ordening en gaswinning. Verder was in 2017-2018 voorzitter van de parlementaire ondervragingscommissie fiscale constructies en is hij sinds juni 2018 lid van het Presidium.

PvdA
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

Henk (Henk)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 31 maart 1983

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • onderzoeker Onderzoeksprogramma Hervorming Sociale Zekerheid, Universiteit Leiden, van mei 2007 tot september 2012 (promotieonderzoek)
  • coördinerend beleidsmedewerker, directie AFEP (Algemene Financiële en Economische Politiek), ministerie van Financiën, van november 2008 tot september 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 september 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • lid medezeggenschapsdeelraad locatie Wessel GansfortCollege, Christelijke Scholengemeenschap Groningen, van 1999 tot 2001
  • lid Coöperatiebestuur pensioenfonds PGGM, van 2007 tot 2012 (namens ABVAKABO FNV)

afgeleide functies, presidia etc. (2/5)
  • lid werkgroep Herziening reglement van orde (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 13 maart 2018 tot februari 2021
  • rapporteur OESO-akkoord over belastingheffing voor multinationals (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 9 februari 2022

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/12)
  • Diende in 2022 samen met Senna Maatoug en Tom van der Lee (beiden GroenLinks) een initiatiefwetsvoorstel in over het schrappen van enkele fiscale regelingen en een progressief tarief voor box 2 (36.128)
  • Diende in 2022 samen met Mahir Alkaya (SP), Lammert van Raan (PvdD) en Nilüfer Gündogan (lid-Gündogan) een initiatiefwetsvoorstel in over het vergroten van transparantie bij de ontbinding van rechtspersonen (36.172)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in april 2022 bij de verkiezingen van een nieuwe fractievoorzitter verslagen door Attje Kuiken
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 27 januari 2021.

Delen

Terug naar boven