r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

M. (Mariano) Rajoy Brey

foto M. (Mariano) Rajoy Breyvergrootglas

Mariano Rajoy Brey (1955) is sinds 20 december 2011 minister-president van Spanje. Hij is sinds 2004 voorzitter van de centrumrechtse Volkspartij (Partido Popular). Eerder was hij onder meer viceminister-president, minister van Binnenlandse Zaken en minister van Onderwijs en Cultuur in de kabinetten-Aznar. Hij begon zijn loopbaan als lokaal en regionaal bestuurder in Galicië.

in de periode 2011-heden: regeringsleider/staatshoofd EU-land

Delen

Inhoud

1.

voornaam (roepnaam)

Mariano (Mariano)

2.

personalia

land
Spanjë

geboorteplaats en -datum
  • Santiago de Compestella, 27 maart 1955
  • Santiago de Compostela, 27 maart 1955

3.

partij/stroming

partij
  • AP (Alianca Popular, Volksalliantie), tot 1989
  • PP (Partido Popular, Volkspartij) (centrumrechts, christendemocratisch)

4.

hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • ambtenaar kadaster
  • lid wetgevende vergadering Galicië, van 20 oktober 1981 tot 1982
  • directeur-generaal voor institutionele relaties, regionaal bestuur van Galicië, van 1982 tot juni 1986
  • lid gemeenteraad van Pontevedra, van 11 juni 1983 tot november 1986
  • lid Congres van Afgevaardigden (Cortes), vanaf 22 juni 1986 (in 1986-2004 voor district Pontevedra, sinds 2004 voor district Madrid)
  • president raad van Pontevedra, van juli 1986 tot juli 1991 (gekozen 11 juni)
  • vicepresident regionaal bestuur van Galicië, van november 1986 tot september 1987
  • minister van Openbare Administratie, van 4 mei 1996 tot 20 januari 1999 (kabinet-Aznar I)
  • minister van Onderwijs en Cultuur, van 20 januari 1999 tot 27 april 2000 (kabinet-Aznar I)
  • viceminister-president en minister in het kabinet van de minister-president, van 27 april 2000 tot 3 september 2003 (kabinet-Aznar II)
  • minister van Binnenlandse Zaken, van 27 februari 2001 tot 9 juli 2002 (kabinet-Aznar II)
  • secretaris-generaal Partido Popular, van 2003 tot 2004
  • voorzitter Partido Popular, vanaf 15 oktober 2004
  • minister-president van Spanjë, vanaf 20 december 2011

5.

opleiding

academische studie
  • bestuursrecht, Universiteit van Santiago de Compostela, tot 1979

6.

familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
2 zonen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven