r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Dr. L.D. (Lucas) Papademos

foto Dr. L.D. (Lucas) Papademos
vergrootglas

Loukas Papademos (1947) was in november 2011-mei 2012 minister-president van Griekenland. Hij was eerder onder meer universitair docent in de Verenigde Staten en in Griekenland, econoom bij de Federal Reserve Bank in Boston en bestuurder van de Nationale Bank van Griekenland. In 2002-2010 was Papademos vicepresident van de Europese Centrale Bank en daar was hij adviseur van premier Papandreou.

in de periode 2011-2012: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

Voornamen (roepnaam)

Loukas Demetrios (Loukas)

2.

Personalia

land
Griekenland

geboorteplaats en -datum
Athene, 11 oktober 1947

3.

Partij/stroming

partij(en)
partijloos, maar verwant aan PASOK

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • universitair docent economie, Columbia University te new York, van 1975 tot 1984
  • senior econoom, FDR (Federal Reserve Bank) te Boston, van 1980 tot 1985
  • hoofd economische zaken, Nationale Bank van Griekeland, van 1985 tot 1993
  • hoogleraar economie, Universiteit van Athene, van 1988 tot 1993
  • plaatsvervangend voorzitter Raad van Bestuur, Nationale Bank van Griekeland, van december 1993 tot 1 december 1994
  • voorzitter Raad van Bestuur, Nationale Bank van Griekeland, van 1 december 1994 tot 31 mei 2002
  • vicepresident ECB (Europese Centrale Bank) te Frankfurt, van 31 mei 2002 tot 1 januari 2011
  • adviseur van minister-president Papandreou, van januari 2011 tot november 2011
  • minister-president van Griekenland, van 11 november 2011 tot 16 mei 2012
  • hoogleraar economie, Universiteit van Athene

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Trilaterale Commissie, vanaf 1998

vorige
  • gasthoogleraar School of Economics en Commercial Sciences, van 1984 tot 1985
  • vicepresident overleg van presidenten van Centrale Banken in de Europese Gemeenschap, van 1985 tot 1993
  • lid Raad van Bestuur Centrum voor Ruimtelijke Ordening en Economisch Onderzoek (KEPE)
  • lid Wetenschappelijke Raad van het Grieks Centrum voor Europese Studies
  • lid Comité-Padoa-Schioppa (economische strategie in de EG)
  • voorzitter subcommissie monetaire beleid, EMI (Europees Monetair Instituut), van 1994 tot januari 1995

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • Athene College

academische studie
  • natuurkunde, MIT (Massachusetts Institute of Technology), tot 1970
  • elektrotechniek (MSc.), MIT (Massachusetts Institute of Technology), tot 1972
  • economie, MIT (Massachusetts Institute of Technology), tot 1978

7.

Wetenswaardigheden

wetenswaardigheden
  • Hij overleefde in mei 2017 een moordaanslag d.m.v. een bombrief

verenigingen, sociëteiten, genootschappen etc.
lid Academie van Athene, vanaf 2006

8.

Publicaties van/over

lijst van publicaties
vele publicaties op het gebied van macro-economie, financiële markten, monetair beleid en economisch beleid

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven