r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Drs. A.J. (Auke) Zijlstra

foto Drs. A.J. (Auke) Zijlstra
vergrootglas
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Auke Zijlstra (1964) was van 7 september 2015 tot 2 juli 2019 lid van het Europees Parlement voor de PVV. Eerder was hij dat van 13 september 2011 tot 1 juli 2014. In 2010-2011 en 2014-2015 was hij medewerker van de PVV-fractie in het Europees Parlement. Daarvoor was de heer Zijlstra werkzaam in het bedrijfsleven en ambtenaar van het ministerie van Binnenlandse Zaken.

PVV
in de periode 2011-2019: lid Europees Parlement

1.

Voornaam (roepnaam)

(Auke)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Joure (gem. Haskerland), 1 november 1964

3.

Partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid)

fractie Europees Parlement
  • niet-ingeschrevenen
  • Europa van Naties en Vrijheden, vanaf 7 september 2015

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • medewerker PVV-fractie Europees Parlement, van september 2010 tot september 2011
  • lid Europees Parlement, van 13 september 2011 tot 1 juli 2014
  • medewerker PVV-delegatie Europees Parlement, van 2014 tot 7 september 2015
  • lid Europees Parlement, van 7 september 2015 tot 2 juli 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Europese (parlements)commissies e.d.

  • lid commissie burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken, van september 2011 tot 1 juli 2014
  • lid delegatie voor de betrekkingen met de Raad van het Palestijnse Zelfbestuur, van september 2011 tot 1 juli 2014
  • lid begrotingscommissie, van september 2015 tot februari 2017
  • lid commissie ontwikkelingssamenwerking, van september 2015 tot oktober 2015
  • plaatsvervangend lid commissie industrie, onderzoek en energie, van september 2015 tot januari 2017
  • lid delegatie voor de betrekkingen met Afghanistan, van september 2015 tot oktober 2015
  • plaatsvervangend lid delegatie voor de betrekkingen met Bosnië en Herzegovina, Kosovo, vanaf mei 2016
  • lid commissie burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken, vanaf maart 2017
  • lid delegatie voor de betrekkingen met Japan, vanaf maart 2017

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als Europarlementariër


op het gebied van de EU
  • Schaduwrapporteur bij het advies over het aanpassen van het institutionele bestel van de EU (2016)
  • Schreef in 2018 als schaduwrapporteur een verslag over mediavrijheid in de EU
 

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven