r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij M Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Dr. I. (Iveta) Radicová

foto Dr. I. (Iveta) Radicová
vergrootglas

Iveta Radicová (1956) was van 8 juli 2010 tot 4 april 2012 minister-president van Slowakije. Zij is lid van de conservatief-liberale/christendemocratische partij SDKU-DS. Mevrouw Radicová is sociologe en werkte als wetenschapper en hoogleraar aan de Comenius Universiteit van Bratislava. In 2005-2006 was zij minister van Arbeid, Sociale Zaken en Gezinszaken. Daarna zat zij in het Slowaakse parlement. In 2009 werd zij verslagen bij de presidentsverkiezingen. Haar kabinet was een coalitie van liberalen (SaS), christendemocraten (KDH), een partij van Hongaarssprekenden en SDKU-DS.

in de periode 2010-2012: regeringsleider/staatshoofd EU-land

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Iveta)

2.

Personalia

land
Slowakije

geboorteplaats en -datum
Bratislava, 7 december 1956

3.

Partij/stroming

partij
SDKU-DS (Slovenská demokratická a krestanská unia)-Demokratická Strana) (conservatief-liberaal/christendemocratische partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • coördinator sociologisch onderzoek, Instituut voor Sociologie, Comenius Universiteit te Bratislava, van 1979 tot 1989
  • universitair docent, Instituut voor Sociologie, Comenius Universiteit te Bratislava, van 1990 tot 1993
  • adjunct-directeur Academia Istropolitana te Bratislava, van 1993 tot 1997
  • universitair docent, Instituut voor Sociologie, Comenius Universiteit te Bratislava, van 1997 tot 2005
  • hoogleraar sociologie, directeur Instituut voor Sociologie, Comenius Universiteit te Bratislava, van 2005 tot 2007
  • minister van Arbeid, Sociale Zaken en Gezinszaken, van 17 oktober 2005 tot 4 juli 2006 (kabinet-Dzurina)
  • lid Nationale Raad (Parlement), van 4 juli 2006 tot 23 april 2009
  • gasthoogleraar sociologie, universiteiten in de VS, het Verenigd Koninkrijk, Zweden, Finland en Oostenrijk, van 2007 tot 2010
  • minister-president van Slowakije, van 8 juli 2010 tot 4 april 2012

5.

Opleiding

academische studie
  • sociologie, Comenius Universiteit te Bratislava, van 1975 tot 1979
  • sociale wetenschappen (Dr.), Comenius Universiteit te Bratislava, van 1983 tot 1986

postacademisch onderwijs
  • sociologie, Universiteit van Oxford, 1990

6.

Wetenswaardigheden

wetenswaardigheden
  • Werd in 2009 bij de presidentsverkiezingen in de tweede ronde verslagen door zittend president Gasparovic

uit de privésfeer
  • Zij is een dochter van een bekende Slowaakse cabaretier en acteur
  • Lid van diverse internationale wetenschappelijke verenigingen en instellingen

7.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven