r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

A. (André) Elissen

foto A. (André) Elissen
vergrootglas
Met dank overgenomen van Parlement.com.

André Elissen (1960) was van 13 juni 2017 tot 2 juli 2019 lid van het Europees Parlement voor de PVV. Hij was van 17 juni 2010 tot 20 september 2012 Tweede Kamerlid. De heer Elissen werkte bij de politie, onder meer bij het Nationaal Netwerk Drugsexpertise. Daarna was hij werkzaam als consultant. In de Kamer hield hij zich vooral bezig met staatsrecht, financiën lagere overheden, koninklijk huis, terrorismebestrijding, rampenbestrijding en de AIVD. Was in 2014-2018 gemeenteraadslid in Den Haag.

PVV
in de periode 2010-2019: lid Tweede Kamer, lid Europees Parlement

1.

Voornaam (roepnaam)

André (André)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Frechen (Duitsland), 12 februari 1960

3.

Partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid)

fractie Europees Parlement
Europa van Naties en Vrijheden, vanaf 13 juni 2017

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/13)

  • programmamanager, van februari 2007 tot 15 juli 2008
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2010 tot 20 september 2012
  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 27 maart 2014 tot 29 maart 2018
  • lid Europees Parlement, van 13 juni 2017 tot 2 juli 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Europese (parlements)commissies e.d.

  • lid commissie rechten van de vrouw en gendergelijkheid, vanaf 27 juni 2017
  • lid begrotingscommissie, vanaf 27 juni 2017
  • lid delegatie voor de betrekkingen met Afghanistan, vanaf 27 juni 2017
  • plaatsvervangend lid commissie vervoer en toerisme, vanaf 27 juni 2017
  • plaatsvervangend lid delegatie voor de betrekkingen met de Volksrepubliek China, vanaf 27 juni 2017

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid en voorzitter Nationaal Netwerk Drugsexpertise (oprichter)
  • lid International Narcotics Control Board (INCB/VN), Advisory Panel of Experts

vorige
  • lid Nationale Risicoschattingscommissie Nieuwe Drugs, tot 20 november 2010

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid tijdelijke commissie onderzoek ICT-projecten bij de overheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 5 juli 2012 tot 20 september 2012
  • lid presidium (gemeenteraad van 's-Gravenhage)

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2011 samen met zijn fractiegenote Helder drie initiatiefwetsvoorstellen in over modernisering van het koningschap. Het betreft onder meer het uit de regering halen van 'de Koning', de eedaflegging door de Koning en de procedure voor kabinetsformatie (32.865, 32.866, 32.867)
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven