r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

D.W.D. (David) Cameron

foto D.W.D. (David) Cameron
vergrootglas

David Cameron (1966) was van 11 mei 2010 tot 13 juli 2016 minister-president van het Verenigd Koninkrijk. Hij was sinds 2005 leider van de Conservatieven. De heer Cameron studeerde in Oxford en werkte enige tijd bij de Conservatieve Partij, onder meer als adviseur van de ministers van financiën en Binnenlandse Zaken. Later werkte hij bij een mediaconcern. In 2001 werd de heer Cameron lid van het Lagerhuis en in 2004 kwam hij in het schaduwkabinet. Hij leidde in 2010-2015 een coalitie van Conservatieven en Liberaal-Democraten. Na het verloren Brexit-referendum maakte hij zijn vertrek bekend.

in de periode 2010-2016: regeringsleider/staatshoofd EU-land, deelnemer G8-top

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

David William Donald (David)

2.

Personalia

land
Verenigd Koninkrijk

geboorteplaats en -datum
Londen, 9 oktober 1966

3.

Partij/stroming

partij
Conservative Party (Conservatieve Partij, centrumrechts)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • medewerker wetenschappelijk instituut, Conservative Party, van 1988 tot 1993
  • campagnemedewerker van John Major, 1992
  • speciaal adviseur van minister van Financiën John Lamont, 1993
  • speciaal adviseur van minister van Binnenlandse Zaken Michael Howard, van 1993 tot juli 1994
  • directeur Corporate Affairs "Carlton Communications", van juli 1994 tot februari 2001
  • lid Lagerhuis, vanaf 7 juni 2001 (voor het district Witney in Oxfordshire)
  • lid schaduwkabinet, belast met beleidscoördinatie, van juni 2004 tot februari 2005
  • schaduwminister van Onderwijs en Vaardigheden, van februari 2005 tot augustus 2005
  • leider van de Conservatives, van 6 december 2005 tot 13 juli 2016
  • minister-president van het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland, van 11 mei 2010 tot 13 juli 2016 (tevens First Lord of the Treasury en minister voor Ambtenarenzaken)

5.

Partijpolitieke functies

vorige
  • ondervoorzitter Conservative Party, van juni 2003 tot december 2005

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • Eton College, tot december 1984

academische studie
  • filosofie, politicologie en economie (BA), "Brasenose College", Oxford University, van 1985 tot 1988

7.

Wetenswaardigheden

wetenswaardigheden
  • Hij werd verslagen bij de parlementsverkiezingen in 1997 in het district Stafford
  • Hij was de jongste Britse premier in tweehonderd jaar

uit de privésfeer
  • Na zijn middelbareschooltijd was hij enige tijd medewerker voor het Conservatieve Lagerhuislid Tim Rathbone en werkte hij enige tijd in Hong Kong. Ook bezocht hij de Sovjet-Unie.
  • Zijn vader was makelaar
  • De familie Cameron kwam oorspronkelijk uit Schotland

8.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
1 zoon en 2 dochters (tweede, oudste zoon overleed op 6-jarige leeftijd)

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven