r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

J.F. (Jesse) Klaver

foto J.F. (Jesse) Klaver
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Jesse Klaver (1986) is sinds 12 mei 2015 fractievoorzitter en politiek leider van GroenLinks. Bij de verkiezingen van 2017 was hij lijsttrekker. Jesse Klaver is sedert 17 juni 2010 lid van de Tweede Kamer. Hij was voorzitter van CNV-jongeren en was eerder voorzitter van DWARS, de jongerenorganisatie van GroenLinks.

GroenLinks
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Jesse Feras (Jesse)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Roosendaal (gem. Roosendaal en Nispen), 1 mei 1986

3.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • voorzitter CNV-jongeren, van september 2009 tot 17 juni 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 17 juni 2010
  • fractievoorzitter GroenLinks Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 12 mei 2015

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/7)
  • lid SER (Sociaal-Economische Raad), van 1 december 2009 tot juni 2010
  • lid bestuur Christelijk Sociaal Jongerencongres, van 2009 tot 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/10)
  • Diende in 2018 een motie in waarin de handelwijze van premier Rutte rond de openbaarmaking van formatiestukken in het dossier dividendbelasting werd afgekeurd. De motie werd met 76 tegen 67 stemmen verworpen.
  • Bracht in 2016 samen met Diederik Samsom (PvdA) een initiatiefnota uit over coöperatief overheidsbestuur (34.581)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zoon van een Marokkaanse vader en Nederlandse moeder. Zijn moeder was al jong alleenstaand.
  • Groeide op in Roosendaal

e-mailadres
j.klaver@tweedekamer.nl

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven