r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Dr. M. (Maroš) Sefčovič

foto Dr. M. (Maroš) Sefčovič
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

De Slowaak Maroš Sefčovič (1966) is sinds 1 oktober 2009 lid van de Europese Commissie. Hij is in de Commissie-Juncker vicevoorzitter en commissaris voor de energie-unie. In de Commissie-Barroso II (2010-2014) was hij belast met institutioneel beleid en ambtelijk beheer. Sefcovic nam eind 2012 ook de post gezondheid en consumentenzaken waar. Eerder had hij enkele maanden de portefeuille onderwijs, cultuur en jeugd. Sefcovic was diplomaat en topambtenaar op het ministerie van Buitenlandse Zaken van Slowakije. Posten die hij eerder bekleedde, waren onder meer directeur-generaal Europese zaken en ambassadeur in Israël. Sefcovic is lid van de Slowaakse christendemocratische partij.

in de periode 2009-heden: lid Europese Commissie, vicevoorzitter Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

Maroš (Maroš)

2.

Personalia

land
Slowakije

geboorteplaats en -datum
Bratislava (Tsjecho-Slowakije), 24 juli 1966

3.

Partij/stroming

partij
  • KDH (Krestansko-Demokratické Hnutie), christendemocratische partij
  • SD-SMER (Sociálna demokracia) (sociaaldemocratische partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • adviseur van de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken (Tsjecho-Slowakije), van augustus 1990 tot augustus 1991
  • derde ambassadesecretaris en consul, Tsjecho-Slowaakse ambassade te Harare (Zimbabwe), van augustus 1991 tot december 1992
  • plaatsvervangend chef diplomatieke missie en tweede secretaris Tsjecho-Slowaakse ambassade in Ottawa, van december 1992 tot augustus 1995
  • plaatsvervangend hoofd afdeling EU en NAVO, ministerie van Buitenlandse Zaken van Slowakije, van augustus 1995 tot oktober 1996
  • plaatsvervangend directeur, ministerie van Buitenlandse Zaken van Slowakije, van oktober 1996 tot juni 1997
  • directeur, ministerie van Buitenlandse Zaken van Slowakije, van juni 1997 tot augustus 1997
  • plaatsvervangend hoofd Permanente Vertegenwoordiging bij de Europese Unie in Brussel, van augustus 1997 tot december 1998
  • ambassadeur te Tel Aviv, van december 1998 tot februari 2002
  • directeur-generaal bilaterale samenwerking, ministerie van Buitenlandse Zaken, van februari 2002 tot augustus 2003
  • directeur-generaal Europese zaken, ministerie van Buitenlandse Zaken, van augustus 2003 tot november 2004
  • permanent vertegenwoordiger van Slowakije bij de Europese Unie, van november 2004 tot 1 oktober 2009
  • lid Europese Commissie, belast met onderwijs, training, cultuur en jeugd, van 1 oktober 2009 tot 10 februari 2010 (Commissie-Barroso I)
  • lid en vicevoorzitter Europese Commissie, belast met inter-institutionele betrekkingen en administratief beheer, van 10 februari 2010 tot 1 november 2014 (Commissie-Barroso II)
  • waarnemend eurocommissaris belast met gezondheids- en consumentenbeleid, van 16 oktober 2012 tot 28 november 2012
  • lid en vicevoorzitter Europese Commissie, belast energie-unie, vanaf 1 november 2014 (Commissie-Juncker)

5.

Opleiding

academische studie
  • economie, Universiteit van Bratislava, van 1984 tot 1985
  • studie, Staatsinstituut voor Internationale Betrekkingen te Moskou, van 1985 tot 1990
  • rechten, Comenius Universiteit te Bratislava, 1990

postacademisch onderwijs
  • studie Université d'Eté de Perpignan, 1990
  • studie, Hoover Instituut, Stanford Universiteit te Stanford (VS), 1991
  • internationaal en Europees recht, Comenius Universiteit te Bratislava, van 1996 tot 2000

stages e.d.
  • Salzburg Seminar, 1996

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in 2014 aanvankelijk beoogd commissaris voor vervoer en ruimte

7.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
3 kinderen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven